ZAČÍNÁM SI PLNIT SNY(1)..."JE PARLE FRANçAIS"

21.02.2021

Prostřednictvím článku s názvem "VÍCE ČASU NA (SEBE)ROZVOJ" jsem Vám prozradila, že se tuze ráda učím. Každý den si pro sebe najdu alespoň pár minut, během kterých se vzdělávám, zajímám o různá témata, vyhledávám si potřebné informace, analyzuji různé skutečnosti, přemýšlím a utvářím si korespondující stanoviska. Občas si dopřávám také vzácné minuty navíc, které věnuji meditaci nebo tvorbě pomyslného seznamu přání. 

Jedna položka se na mém seznamu přání vyskytuje již dlouho. Již několik let si přeji, abych uměla mluvit a psát francouzsky.

Francouzský jazyk jako takový se mi paradoxně zalíbil až v době, kdy jsem žila v Londýně a potkala svou tehdejší spolubydlící Audrey, která byla (a i nyní stále je) "chic" za každých okolností, veselá a sofistikovaná. Velice ráda jsem během našeho spolubydlení poslouchala, jak Audrey hlasitě mluví svým mateřským jazykem, byť jsem (až na výjimky) vůbec nevěděla, co právě říká. Naštěstí jsme však brzy našly společnou řeč alespoň v angličtině...

A NYNÍ: " JE SUIS VERONIKA. JE PARLE FRANçAIS"

Dnes bych možná při poslechu pochytila víc slůvek než před lety, ale stejně se objektivně a prozatím řadím do kolonky: úplný začátečník. 

Jsem samouk, který se učí pár dní přes Duolingo a vyhledává si gramatiku a slovíčka na různých online platformách. Ale světe div se, alespoň pár slovních spojení a vět již dám s přehledem dohromady. Dokonce i se správnou výslovností.

Pevně však věřím a doufám, že se svou pílí dostanu tak daleko, že zvládnu vést alespoň základní konverzace. A hlavně sním o tom, že si jednou v Paříži ve francouzštině objednám alespoň velkou kávu a čerstvý croissant a nikdo nepozná, že nejsem místní.

Držte mi palce a nebo se přidejte a začněte se také učit!  Znáte přeci také to pořekadlo: "kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem"?... Nebo "non" - ne? 

Kolik řečí umíte? 

Učíte se cizí jazyky přes Duolingo? 

Napište mi!

V.