VIDĚNO & SLYŠENO

01.08.2021

Jsem ráda, že se situace související s onemocněním Covid-19 alespoň trochu uklidnila a já mohla vyrazit (prozatím dvakrát) do kina. A ač jsem ráda, že se kina opět otevírají a diváci začínají na filmy znovu chodit ve velkém počtu, nepohrdám ani Netflixem a YouTubem. Stále se mi zamlouvají také různé Podcasty. 

Co jsem viděla a slyšela si již za malý okamžik přečtete. Budu však ráda, když mi napíšete i Vy, co jste za poslední dobu viděli a slyšeli. Tipů není nikdy dost! Předem za všechny názory a komentáře děkuji! 

VIDĚNO & SLYŠENO

  • CRUELLA (K)

Nesmyslně dlouhá stopáž bere filmu šmrnc, což je škoda! Chválím však perfektní soundtrack obsahující i retro pecky, dále módní přešlapy i super kousky a v neposlední řadě také atmosféru sedmdesátých let. Cruella ale opravdu není typickým počinem z Disney dílny a je obtížné zvolit, pro jakou cílovou (věkovou) skupinu je primárně určena. 

  • PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL (K)

Při čtení knihy (v roce 2018) jsem pochopila, že mužský a ženský svět se skutečně liší, že mužský a ženský náhled na život je diametrálně jiný. Pochopila jsem, že to, co je pro chlapáka vtipem, může být pro ženu urážka. A v neposlední řadě jsem pochopila, jak je lehké z průměrné knihy pomocí skvělého marketingu udělat nadprůměr. Film je pro tentokrát lepší než kniha, a to díky skvělému obsazení, dynamičnosti a soundtracku. Kniha je na tři hvězdy, film na čtyři. Hartl je dle mého názoru lepší režisér než autor. 

  • GLOW UP 3 (N)

Soutěž plná kosmetiky, šikovných lidí a zajímavých výzev. Miluji Val Garland (vizážistka slavných osobností a L'Oréal Paris Global Make-up Director) a její "Ding dong", když chválí ty nejlepší výtvory. 

  • MY UNORTHODOX LIFE (N)

Již při sledování čtyřdílného seriálu "Unorthodox" jsem si řekla a několikrát potvrdila vlastní tvrzení o tom, že extrémy v jakékoliv životní sféře nejsou prostě dobré. Jsem opravdu ráda, že jsem se narodila do kultury a společnosti, ve které se mohu jako žena svobodně rozhodovat, rozvíjet, projevovat a cítit. Mohu také věřit čemu chci a nosit kalhoty. Nemusím se zahalovat a bát, že svým zpěvem budu provokovat. Reality show "My Unorthodox Life" je poněkud povrchní avšak zábavnou sondou do života jedné bývalé členky ultraortodoxní židovské komunity a jejích dospělých dětí. 

  • MANŽELSTVÍ PO INDICKU (N)

Další "Netflixovka" o jiných zvyklostech a kulturách. Dohazovačka Sima hledá pro své klienty vhodné protějšky a domlouvá jim sňatky. Trochu zklamalo, že celá série nebyla ukončena řádně, prostě se divák nemá šanci dozvědět, zda spolu páry jsou nebo se to prostě nepovedlo...

  • PŘEDĚLÁVKA TETOVÁNÍ (N)

Lidé s příšerným tetováním přichází znovu do studií, aby udělali změnu a odešli s mistrovským dílem. Přední tatéři napravují škody amatérů, a to podle návrhů, které pro klienty vyberou jejich blízcí. To, jaký návrh jim byl vytetován, ale účastníci neví do poslední chvíle. 


  • VE STÍNU CELIBÁTU 

Příběh Jiřiny Kočí, oběti sexuálního zneužívání knězem, která veřejně popisuje příčiny, průběh i doživotní následky traumatu, jež zažívala před 25 lety. Tímto "podcastovým seriálem" se snaží Jiřina Kočí dodat dalším obětem odvahu, aby o svých příbězích byli schopni s někým pohovořit a také, aby se i se svými traumaty dokázali vyrovnat. 

  • STUDIO DVA DIVADLO 

Podcast Lucie Pernetové a Petra Pěknice je super! " Divadelní přestávky" nikdy nebyly příjemnější! 

  • WHAT JANE READ 

Podcast o knihách, který je plný rozhovorů i tipů na čtení.