SPLNILA JSEM CÍLE, KTERÉ JSEM SI STANOVILA? CO MI (TAKÉ) POMÁHÁ PŘI PLÁNOVÁNÍ?JAK SE SNAŽÍM ZŮSTAT PRODUKTIVNÍ?

15.04.2020

Ten, kdo si přečetl předchozí příspěvek s názvem Velký pátek ve znamení radostí, plánování a kreativity, jistě ví, že jsem si přes Velikonoce stanovila malé (v tuto chvíli však pro můj vnitřní klid a pohodu důležité) cíle a kroky, které jsem chtěla splnit, abych si udržila odstup od neustálého řešení situace s Covid-19. 

Je pravdou, že jsem si své stěžejní cíle splnila a na některých úkolech pomalu, ale jistě stále pracuji. Dnes bych Vám chtěla napsat, co jsem splnila, co se mi povedlo a také Vám představit pár vychytávek, které mi při plánování, plnění mých plánů i stanovených cílů pomáhají, a zároveň mi neustále pomáhají být produktivní i v této těžké době. 

Co jsem si stanovila? 

 • Sepsat finální zadání mé diplomové práce a odeslat vedoucímu ke kontrole, abych diplomku mohla oficiálně a řádně zadat na studijním oddělení,
 • připravit si tři seminární práce, které se vážou k diplomové práci, protože ostatní seminárky již napsané a odeslané mám,
 • naplánovat si články, podcasty, dále nafotit fotografie k článkům, nahrát podcast, psát a publikovat články,
 • přečíst si knihu "Jak na sítě" a vrátit ji,
 • sepisovat si na papír/ do sešitů své myšlenky, poznámky, náměty,
 • vytvořit si To-Do list na další týden,
 • cvičit a
 • udělat si den pro sebe - dát si masku na vlasy, pleťovou masku...apod, odpočívat.

Co jsem splnila?

 • Zadání diplomové práce jsem skutečně sepsala a odeslala. Již jsem dostala i zpětnou vazbu od svého vedoucího, odpověděl, že zadání je naprosto v pořádku a mohu odevzdávat. Ani nevíte, jakou jsem z toho E-mailu měla radost!  Včera jsem si stihla koupit obálku a vytisknout si veškeré náležitosti. Dnes bych chtěla zadání se všemi přílohami odeslat na studijní oddělení. 
 • Tím, že jsem sepsala zadání diplomové práce, připravila jsem si podklady pro seminární práce, které se k té diplomové vážou. Do pátku bych je chtěla napsat v plném znění a odeslat ke kontrole. 
 • Také jsem si naplánovala pár článků a nafotila pár fotografií. Pokud rádi chodíte na můj blog, nebojte, články budou! 
 • Přečetla jsem knihu "Jak na sítě", brzy o ní budu publikovat pár slov i sem. Knihu jsem chtěla vrátit, ale bratr si ji zapomněl vzít, mám ji tedy ještě u sebe. Mám v plánu mu ji však znovu předat, jakmile k nám dorazí na kafe. 
 • Vytvořila jsem si TO-Do list na tento týden. 
 • Snažím se cvičit, ale přiznám se, že motivovat se k tomu, je někdy těžké. Asi zkusím zase používat tzv. "Habit trackery". 
 • Den pro sebe jsem si opravdu udělala. Velikonoční pondělí bylo ve znamení pleťových masek, klidu i seriálu Teorie velkého třesku. 

Co mi (také pomáhá) při plánování? Jak se snažím zůstat produktivní? 

 • "Ranní ptáče, dal doskáče!" Nepamatuji si, kdy naposledy jsem spala dlouho, třeba do oběda. Vstávám již několik let pravidelně, a to v 5:30.  I o víkendu vstávám brzy (automaticky). Má to své nevýhody i výhody, ale alespoň mám každý večer pocit, že den byl dlouhý a já zvládla opravdu moc věcí. A to se mi celkem líbí, nemám zkrátka ráda ten pocit, který našeptává, že bych svůj život (pro)marnila.


 • Snídaně je základ! Jsem odmalička zvyklá snídat, proto tento malý rituál dělám i nyní, v dospělosti. Se snídaní je start každého dne zkrátka lepší. Vlastně, nedokáži si představit, že bych někdy snídani dobrovolně vynechala (tedy kromě dnů, kdy bych musela jít třeba na odběr krve...apod). 
 • Bez diáře ani ránu! Nebýt diářů, nepamatovala bych si spoustu (důležitých i méně důležitých) věcí. Spoustu věcí bych tedy logicky přehlížela, neřešila a nevyřešila. Diáře zkrátka miluji a používám denně. Je opravdu fajn dát si konkrétní termíny na zvládnutí určitých činností. Je fajn si vše zaznamenávat. Já mám aktuálně diáře dva - Zábavný kalendář Kateřiny Winterové a diář Paula Coelha. 
 • "To-Do listy na týden" vždy zachrání situaci! O těchto zázračných a záznamových listech jsem již psala. Když nemám po ruce právě své oblíbené diáře, mám vždy u sebe nějaký seznam. Například na své magnetické nástěnce mám přiložený notes, kam si důležité i méně důležité úkoly a cíle na týden píši. Když dané úkoly splním, vyškrtnu si je (s radostí) ze seznamu. Pokud mám splněno vše ze seznamu, vytrhnu papír, zmuchlám, vyhodím a píšu seznam nový. Nový týden znamená vždy nové začátky, což je bezesporu báječné! 


 • "Semafor" - nebojte, nebudu Vám psát žádná silniční pravidla ani žádné informace o divadle Semafor... V tomto případě mám na mysli používání barevných fixek z Dedry. Barvy, které vídáte na klasických semaforech (červená, oranžová a zelená) mají využití i při plánování. Já osobně si neodkladné úkoly označím červenou tečkou, důležitější oranžovou a méně důležité zelenou. Díky "Semaforu" si určuji, co má prioritu a též to, co ještě počká, 
 • Zvýraznit si úspěchy a důležité poznámky je základ a též to, oč tu běží! Vše důležité by mělo být na očích! Miluji své zvýrazňovače, zejména ten svůj oblíbený  a vysněný Stabilo zvýrazňovač. Mám v plánu koupit si i Stabila, která jsou více pastelová. Barev není totiž nikdy dost! 
 • Malé a velké lepící papírky jsou také zázrak! Pokud chcete zanechat krátký vzkaz, napsat si okamžitý požadavek či úkol, zaznamenat nové telefonní číslo či poznámku, lepící papírky vždy poslouží!  Dají se také snadno vkládat do diářů a sešitů, a to je fajn, protože nemusíte trávit čas neustálým přepisováním...
 • Odměny motivují! Ráda vždy splním veškeré úkoly v pořádku, též co nejdříve, abych následně měla "velkou" odměnu v podobě volného času. Také se ráda odměním nějakou radostí, drobností či kostičkou dobré čokolády nebo šálkem kvalitní kávy, popřípadě procházkou. Odměny a dny volna mají smysl! 

Co se povedlo Vám?  

Jaké jste měli Velikonoce?

Jak se udržujete v tělesné i duševní kondici Vy? 

Co pomáhá při současné situaci Vám? 

Dopřáli jste si nějakou radost? 

Chystáte se používat nějakou "vychytávku" z článku? 

Napište mi! 

Děkuji! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Když zrovna nenakupuji kosmetické nebo knižní radosti, pořizuji si do svého malého tvůrčího koutku nové vychytávky a psací potřeby. S veselými a barevnými pomocníky se mi tvoří, píše, plánuje i žije lépe!

Kuchařky (a knihy celkově) doslova a do písmene miluji, a to se nikdy, jak víte, nezmění! Ráda si je prohlížím v obchodech i v online prostoru, ale ještě raději je vlastním, vnímám, čtu a propaguji.