VELKÝ PÁTEK VE ZNAMENÍ RADOSTÍ, PLÁNOVÁNÍ A KREATIVITY...

10.04.2020

Velikonoce jako takové příliš neslavím a nehrotím, nejsem prostě věřící a nebydlím na vesnici, kde by tyto svátky měly jiné kouzlo než ve městě. Vlastně, nemám Velikonoce popravdě již od dětství příliš v lásce. Nebavím se barvením vajec, nerada otevírám koledníkům (a neohlášeným návštěvám) a tak nějak nesouzním s představou, že mi někdo bude zase dávat za očekávanou odměnu ve formě čokolády nebo alkoholu "na zadek" pomlázkou. Nemyslím si zkrátka, že by "alkoholové" koledování a drobné nepříjemnosti ve formě modřin, polévání vodou či voňavkou tvořilo tu tradiční symboliku a hodnotu. Chápu však, že na Velikonoce každý nahlíží jinak, chápu a respektuji i ty, kteří je slaví a mají rádi.

Já jsem se však rozhodla (už před lety), že Velikonoce jako takové nebudu řešit, nebudu se stresovat s přípravami, které nemám ráda a nebudu se nutit do povinného veselí. Užívám si již roky pouze přítomnost a volno, které je mi dopřáváno. Letos mi navíc k mému postoji nahrává samotná situace s Covid-19. Vím, že koledníci letos zvonit v neočekávaný čas opravdu nebudou a nebudou mi narušovat případné sledování pohádek a filmů, čtení či rozjímání. 

Rozhodla jsem se také, že i vzhledem k situaci opět využiji čas volna a užiji si jej po svém. Budu si užívat radosti, které jsem si už před časem pořídila a také budu kreativní.

V dnešním postu bych Vám chtěla představit pár činností, které mám v plánu a pár věcí, které mi dělají radost a třeba i pomáhají při samotné tvorbě, možná už jen tím, že je mám k dispozici a nablízku...

Co bych chtěla během "Velikonoc" stihnout?! Chtěla bych...

 • sepsat finální zadání mé diplomové práce a odeslat vedoucímu ke kontrole, abych diplomku mohla oficiálně a řádně zadat na studijním oddělení,
 • připravit si tři seminární práce, které se vážou k diplomové práci, protože ostatní seminárky již napsané a odeslané mám, 
 • naplánovat si články, podcasty, dále nafotit fotografie k článkům, nahrát podcast, psát a publikovat články, 
 • přečíst si knihu "Jak na sítě" a vrátit ji,
 • sepisovat si na papír/ do sešitů své myšlenky, poznámky, náměty,
 • vytvořit si To-Do list na další týden, 
 • cvičit a
 • udělat si den pro sebe - dát si masku na vlasy, pleťovou masku...apod, odpočívat.

Věci, které mám ráda a pomáhají mi...

 • BENEFIT - CHEEKLEADERS PINK SQUAD paletku na tvář jsem si koupila v Sephoře, když jsem úspěšně zdolala v zimním semestru zkoušky a testy. Od té doby investice vůbec nelituji! Paletka je boží! Obsahuje bronzery- Hoola a Dallas, California tvářenku, rozjasňovače Dandelion a Tickle i univerzální aplikátor. Díky této sadě jsou vždy mé tváře jako slabikáře, tedy tváře zdravě namalované. 
 • HERBAL ESSENCES hair mask - maska na vlasy s arganovým olejem, která stojí v DM asi 130,- Kč, je příjemný produkt. Mé vlasy jsou za pravidelnou péči vděčné. 
 • "Zajíčkovou" čelenku , kterou mám moc ráda a ze srandy jí občas nosím (hlavně, když se maluji, aby mi vlasy nepadaly do make-upu), jsem dostala před lety ke svým narozeninám od své bývalé spolužačky, která moc dobře věděla, jak moc miluji film Deník Bridget Jones... Pokud máte rádi/ viděli jste Bridget i Vy, určitě Vám neunikla scéna, kdy se Bridget chystala v převleku zajíčka na zahradní párty. Díky této čelence si kdykoliv tedy můžu doma zahrát na BJ. BTW. Když jsem zajíčkový set dostala, musela jsem si udělat fotku, viz foto v mém mobilu. 
 • Můj Iphone- studnice mých oblíbených aplikací, fotek i poznámek. Zkrátka, můj mobil ví vše. 
 • Kreativní zápisník- Když nevím "coby", sahám po svých kreativních diářích a sešitech. Moc ráda si nechávám pokládat otázky a pozitivní úkoly. Moc ráda si čtu motivační citáty, které jsou v některých sešitech obsaženy. 
 • Moje milovaná a stabilní STABILA- tyto tenké inkoustové linery jsou mojí stálicí. Jsou skvělé na kreslení i psaní. Navíc vydrží dlouho bez víčka, mají všestrannou použitelnost. Díky svému šestihranému tvaru se výborně drží. Jsou zkrátka úžasné! 
 • Sešit "Oxford" - tento studentský sešit jsem si koupila kdysi v Tescu, abych si mohla do něj dělat poznámky ve škole. Dosud jsem ho ale nepoužila, což se nyní změní. Mám v plánu zaznamenávat si do něj koncept mé diplomové práce a veškeré poznámky, které se k ní vztahují. Upřímně doufám, že se mi díky mému plánování práci podaří napsat a příští rok i obhájit. 
 • Seštity z KAŠ-MI-DAŠ-  sešity z tohoto pražského papírnictví jsou prostě boží! Do sešitu s holčičkou, která je doma si budu zaznamenávat poznámky na blog a zápisy o přečtených knihách. Do sešitu s holčičkou, která je v lese, si budu organizovat své aktivity, zaznamenávat své myšlenky a oblíbené citáty...
 • Poznámkové notesy ve formátu A6 - jsou ideální na aktuální plánování, na psaní seznamu nákupů, seznamu úkolů a rychlých poznámek...apod. Poznámkový notes se sovou jsem kdysi dostala k nákupu na Alze, dva zbylé jsem koupila v PEPCU asi za 12,-Kč. 
 • "PSÍ" rozdělovače jsem si také koupila v PEPCU. Díky nim je jednodušší mé záznamy v sešitech a diářích najít. 
 • Fixy, které jsou oboustranné a barevné mini zvýrazňovače s vůní ovoce, jsem koupila také v PEPCU. Díky nim si mohu udělat hezké rámečky, malůvky a zvýraznit si důležité informace. 
 • Zábavný kalendář jsem dostala k nákupu kuchařek "Světová" a "Jíst a žít" jako dárek. Díky Kateřině Winterové poznávám české tradice a díky kalendáři zase vím, jaký je den. Díky místu na poznámky, je můj život zase o něco přehlednější a organizovanější. Navíc, vím, v jakém období rostou jednotlivé rostliny a kdy je vhodné je sázet. Také vím, co mám zrovna na programu dne. Víc však stále používám diář s citáty Paula Coelha. 
 • Razítka miluji. Díky nim jsou všechny kreativní činnosti veselejší a výsledky hezčí. 


Jaký je Váš vztah k Velikonocům? Slavíte je nebo ignorujete? 

Jak budete trávit volno Vy ?

Co aktuálně čtete?  Co se chystáte číst?

Bez jakých činností a věcí si nedokážete představit aktuální čas? 

Napište mi! Vaše názory a plány chci znát! 

Předem děkuji!