POPRASK V SÝROVÉ ULIČCE

28.08.2018

Robert Lee Fulghum píše srdcem.

Mnoho let si Robert Lee Fulghum do svého šuplíku zakládal své drobné úvahy, myšlenky, příběhy, příhody a filozofické postřehy. Tato drobná dílka neměl v plánu vydat. Psal si zkrátka jen tak pro radost. Psal svým srdcem...

Jednoho dne se však jeden z jeho textů dostal do ruky redaktorce renomovaného nakladatelství Random House a zalíbil se jí natolik, že chtěla Robertovi vydat celou knihu. Což se podařilo.

Od té doby Robert Lee Fulghum stále píše a vydává své knihy.

Upřímně doufám, že psát ještě nepřestane. Jeho knihy se mi líbí, jsou prostě kouzelné, jsou plné života.

Jeho povídkám, úvahám nechybí vtip, laskavost, životní moudrost, láska k životu, optimismus, hravost a pohlazení.

V Poprasku v sýrové uličce právě všechny výše zmiňované přísady naleznete. V jednotlivých textech jsou popsány nečekané a zároveň humorné situace, které autor zažil (a nebo taky ne, skutečnost ví pouze autor sám). Každopádně (podle mého názoru a vkusu) kniha stojí za přečtení !

Při čtení Poprasku v sýrové uličce jsem byla šťastná a dojatá ! Vzpomněla jsem si na své dětství, lumpárny, hravost, své zážitky a prožitky , sny a v neposlední řadě na kouzla všedních dní. Díky této knize byla i jízda do školy nevšedním a milým zážitkem.

Musím se přiznat, že jsem si v duchu přála, aby obsah knihy byl nekonečný. Bohužel... kniha má jen 160 stran.

Když jsem knihu dočetla, chtěla jsem přídavky, chtěla jsem číst víc a víc, chtěla jsem větší dávku balzámu na duši. Chtěla jsem, aby dosud věrný společník neopustil palubu.

Vše má svůj konec, tedy až na výjimky... Tato kniha k výjimkám patří !

Tato kniha bude mít v mé knihovně a v mém srdci navždy své místo. Vím, že až mi bude smutno, knihu si znovu ráda otevřu. Ráda si zavzpomínám. Také se ráda budu dojímat a smát od ucha k uchu.

P.S.: Kdybych měla mít v budoucnu svou archu, chci Roberta Fulghuma na palubě ! Jako hráč, moudrý člověk, dobrodruh a vtipálek se tam bude hodit.

A co Vy ?

Máte rádi Roberta Fulghuma a jeho knihy ?

Jaký máte názor na Poprask v sýrové uličce ?

Chystáte se číst tuto knihu ?

Napište mi !