OBRAZ DORIANA GRAYE/CANTERVILLSKÉ STRAŠIDLO

12.09.2018

V Levných knihách jsou k mání jak braky, tak literární perly za směšné ceny. A jednou z těch perel je podle mého názoru i Obraz Doriana Graye.

Ve škole jsem se s naprostou samozřejmostí pár základních a zároveň stěžejních informací o autorovi a jeho tvorbě dozvěděla, nicméně nic se nevyrovná přímé zkušenosti. Nyní jsem opravdu ráda, že jsem si toto dílo koupila a přečetla.


Obraz Doriana Graye se mi líbil převážně díky jazykové stránce, pominu-li nepříjemné překlepy v knize za které autor sám pochopitelně nemůže. Autorův vypravovací styl byl a je jedinečný, dodává celému příběhu umělecký šmrnc. Námět příběhu je originální, křehký a nadčasový (velice se mi líbilo, že obraz působil jako zrcadlo duše hlavního hrdiny).

Pokud se ponoříte do hloubky příběhu jako já, můžete objevit mnoho filozofických citátů, myšlenek a symbolů. V knize objevíte zajisté také pár nudných pasáží. Tato skutečnost je především dána tím, že některé kapitoly a scény autor musel vymyslet a připsat na příkaz nakladatele.

Celkově Obraz Doriana Graye hodnotím pozitivně. Obrazu jsem dala čtyři hvězdy na Goodreads.

Cantervillské strašidlo je poměrně krátký příběh o americké rodince, která se usídlila na anglickém panství a o strašidlu. Podle mého názoru nezáživný a nudný dodatek k Obrazu Doriana Graye.

Kdyby kniha byla jenom o Dorianovi, hodnotila bych na Goodreads lépe.

Četli jste Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo ?

Jaký máte názor na díla Oscara W. ?

Chystáte se číst Doriana Graye ?

Napište mi !

Napsali jste mi milé reakce na tento článek. Děkuji! 

Obraz jsem četla prvně na základní škole a řadím ho mezi mé nej knížky �� A hlavně, tohle vydání co máš, je naprosto dokonalé!

Obraz Doriana Graye jsem četla někdy na pomezí základní/střední školy a nedočetla, absolutně jsem se v tom tzv. nenašla, nedokázala jsem to číst, ale pravděpodobně to bylo věkem. Děkuju za motivaci zkusit to znovu �� VeronicaVeronikou