MOJE SBÍRKA KUCHAŘSKÝCH KNIH III.

04.05.2024

Kuchařky (a knihy celkově) doslova a do písmene miluji, a to se nikdy, jak víte, nezmění! Ráda si je prohlížím v obchodech i v online prostoru, ale ještě raději je vlastním, vnímám, čtu a propaguji. 

Dnes bych Vám chtěla již tradičně představit kuchařky, které se nachází v mé milované sbírce.

KITCHEN & THE CITY A JEJÍ PRVNÍ OFFLINE KUCHAŘKA  

Petra Davidová, autorka blogu Kitchen & the City, vydala pro své čtenáře svou první kuchařku, která je plná jednoduchých receptů. Jednotlivé recepty jsou napsány a sestaveny tak, aby byly srozumitelné i pro úplné začátečníky v kuchyni. Díky Petře se každý snadno naučí vařit české, evropské, ale též asijské pokrmy. Kuchařku jsem zakoupila v Levných Knihách a své koupě nelituji!

 JAK VAŘÍME U MATĚJE

Jan Punčochář je můj nejoblíbenější porotce působící již pár let v kuchařské show "MasterChef Česko". Velmi se mi zamlouvá jeho mluvený projev i vášeň pro vaření a jídlo. Díky titulu "Jak vaříme U Matěje", který jsem pořídila v Bille, se mohu kdykoliv přesunout alespoň v myšlenkách do jeho nové restaurace. V kuchařce se totiž nachází menu, které se v restauraci vaří. 

Už se těším na to, až najdu ve svém nabitém diáři čas a podle kuchařky budu doma v poklidu kuchtit.

 Také doufám, že do restaurace někdy s Toníkem zajdeme, abychom osobně ochutnali jídla tohoto "gastrogénia". 

MATLA

Roman Staša, vítěz soutěže "MasterChef Česko 2020" vydal svou kuchařku plnou příběhů pod názvem "Matla". 

Tuto kuchařku jsem dostala k Vánocům a udělala mi radost. Kniha obsahuje životní příběh tohoto usměvavého a sympatického muže i recepty na pokrmy, které ho jeho životní cestou doprovázejí. 

NAŠE KUCHAŘKA, KTERÁ SPOJUJE

Kateřinu Kuranovou, autorku blogu "Smooth and cooking", sleduji prostřednictvím jejího blogu a na sociálních sítích již několik let. Dokonce vlastním i její první kuchařku s názvem "České smoothie - Kuchařka s duší", o které jsem se na svém blogu již zmínila.  

"Naše Kuchařka, která spojuje" obsahuje přes devadesát receptů, které lze připravit s láskou celé rodině, tedy malým i velkým strávníkům. 

ŘECKÁ KUCHYNĚ

Řecké pokrmy jsou velmi pestré a chutné, což dokazuje kuchařka zpěvačky M. Elefteriadu, kterou jsem objednala pro sebe i kamarádku Máju k Vánocům. Velice se mi zamlouvá, že kdykoliv si mohu doma připravit jídla, která se s oblibou vaří a konzumují ve slunném Řecku.