MOJE SBÍRKA KUCHAŘSKÝCH KNIH...

13.08.2020

Po mojí mamce jsem kromě blond vlasů toho nezdědila příliš mnoho. Jsme opravdu odlišné! Máme každá jiné zájmy, názory, pohledy na svět a hlavně naprosto rozdílné povahové vlastnosti. Kromě výše zmíněné barvy vlasů nás však ještě spojuje jedna věc,  a to vášeň pro vaření a sbírání kuchařských knih.

A právě o kuchařkách, jak je již zřejmé ze samotného názvu, bude pojednávat i dnešní článek.

Dnes Vám chci představit téměř všechny kuchařky, které tvoří mou malou soukromou sbírku. Také Vám chci sdělit, jaké kuchařky bych chtěla ještě vlastnit a umístit (doufám brzy) do své vysněné kuchyně.

Budu samozřejmě ráda, pokud mi napíšete i Vy do komentářů či do osobních zpráv své tipy na skvělé kuchařky a Vaše oblíbené recepty. Opravdu ráda si nějakou "kuchařskou bibli" dle Vašich tipů pořídím a ještě raději si podle Vás uvařím. Předem za všechny reakce děkuji! 

MOJE SBÍRKA KUCHAŘEK...

VAŘIT DOKÁŽE KAŽDÝ...

Kuchařka s trefným názvem "Vařit dokáže každý" je dle mého názoru ideálním pomocníkem do každé kuchyně. V knize je krásně popsáno, jak připravit ty nejznámější, avšak velmi chutné pokrmy. Díky této knize se i každý začátečník naučí připravit například: salátové zálivky, pesto, vývar, pizzu, quiche, omeletu, palačinky, rizoto, kuskus, bramboráky, těstoviny, steaky, guláš, karbanátky, špízy, krevety, zmrzlinu, muffiny či čokoládovou pěnu. Tato kniha opravdu přesvědčí všechny, že vaření je hračka! 

ŠPETKA CHUTI...

Recepty z oblíbeného britského blogu pinchofnom.com se dočkaly i české podoby, z čehož mám pochopitelně jako fanynka tohoto blogu radost! Na "Špetce chuti" oceňuji především barevnost, krásné fotografie a přehledné členění jednotlivých receptů. V kuchařce naleznete tipy na snídaně, prohřešky, rychlá jídla, dušená jídla a polévky, pečená masa, svačinky, přílohy a sladké odměny. Věřte mi, že takové lívance s jablky a skořicí, snídaňové muffiny, francouzské tousty, kuřecí balti, vegetariánské burgery, v troubě pečené kuřecí řízečky, čokoládové Eclairs a další pokrmy, stojí za vyzkoušení! 

ČESKÉ SMOOTHIE- KUCHAŘKA S DUŠÍ...

Kateřinu Kuranovou a její blog sleduji s radostí již několik let, proto jsem si nemohla nechat ujít ani její barevnou kuchařku, která je plná "vitamínových bomb". Díky Kateřině  i její knize s názvem "České smoothie- kuchařka s duší" jsem také já propadla trendu a začala si dělat pravidelně "Smoothies". 

JÍST A ŽÍT, SVĚTOVÁ...

Kuchařky od Kateřiny Winterové jsem si nadělila k Vánocům díky své babičce a jejímu finančnímu daru. Tyto kuchařky jsem chtěla vlastnit, protože obsahují vše, co má správná kuchařka mít! V knize naleznete krásné fotografie, užitečné informace o jednotlivých surovinách a hlavně skvěle popsané recepty. Pokud patříte také mezi fanoušky "Herbáře" nebo blogu - CULINA BOTANICA, jsou tyto krásky i Vaše "Must have". 


REVOLUCE V OPRAVDOVÉM JÍDLE, CUKRFREE...

Tyto kuchařky považuji za "Low carb bible", dle kterých se dají vykouzlit úžasná jídla!   Podle kuchařky "Revoluce v opravdovém jídle" ráda připravuji květákové pyré, cuketové nudle, hummus z pečené cukety, kuřecí kousky s parmazánem, Cherry rajčátka na slanině či chřest s parmazánem.  

"Cukrfree" kuchařka si zase získala mou pozornost díky stejnojmennému blogu Janiny Černé, který je plný krásných fotografií a poutavých textů a samozřejmě vymazlených receptů. Janina Černá namlouvá ale také skvělé podcasty, které opravdu stojí za pozornost! 

VIETNAMSKÁ KUCHYŇ...

Ač jsem neviděla ani jeden díl seriálu "Ohnivé kuře", musela jsem kuchařku od Vieta doma mít. Myslím, že tato exotická kuchařka mi v budoucnu dobře poslouží! 

VEGETARIÁNSKÉ KUCHAŘKY...

Nejsem ten typ člověka, který by se musel cpát masem od rána do večera. Jsou dny, kdy mám chuť na ryze vegetariánskou kuchyň. Díky výše uvedeným kuchařkám vím, jaká jídla si můžu kdykoliv a rychle připravit v pohodlí své kuchyně.

JAKÉ KUCHAŘKY A KNIHY O JÍDLE SI CHCI DO BUDOUCNA POŘÍDIT?...