BLOGOVÉ I KNIŽNÍ VÝLETY DO NEPÁLU S MICHAELOU "MYSHOU" GAUTAM...

10.07.2021

Na blog Michaely "Myshy" Gautam - filantropky, cestovatelky, matky tří dětí a podnikatelky, jsem narazila před pár měsíci náhodou, a to jenom proto, že jsem vyhledávala přes "Google" recepty na své oblíbené indické pokrmy, které jsem si do té doby dávala pouze v restauracích. Když jsem recepty zkoumala na různých platformách, zobrazila se mi právě nenápadná reklama na kuchařku, jež recepty indické obsahuje. "Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií" mi vlila do žil zvědavost a udělala jsem bez váhání objednávku. Kniha mi dorazila rychle, navíc s podpisy a životním moudrem "Ve víně je pravda", který byl zakončen smajlíkem a nepálským překladem. Podle kuchařky jsem záhy několikrát vařila a byla to bomba, přátelé! Zamilovala jsem si pokrmy "Aloo paratha", "parathu se sýrem a česnekem", "Chicken tikka" a "tradiční polévku Dal". V knize se však kromě receptů nachází i nástin životního příběhu Myshy, což mi přišlo opravdu originální, osobní a zajímavé. Netrvalo dlouho a já jsem Myshu začala sledovat na Instagramu a na FB. Zanedlouho jsem zjistila, že Mysha vydala ještě dvě knihy, a to "Mé nepálské lásky" a "Mé nepálské trable"

Tyto knihy jsem si také nenechala ujít a udělala jsem dobře, díky nim jsem se totiž přenesla do smyčky pomyslného cestování mezi Prahou a městem jménem "Kathamándú". Je pravdou pravdoucí, že první kniha "Mé nepálské lásky" byla pro mé čtenářské oko zajímavější, druhý díl však také nebyl špatný, jen se v něm určité skutečnosti opakují, což malinko ruší. Také bych chtěla autorce doporučit, aby se v úvodních řádcích neobhajovala, není to opravdu třeba. 

Závěrem tohoto krátkého článku si dovoluji dodat, že knihy Myshy Gautam jsou i přes všechny malé nedokonalosti čtivé, poctivé a plné nápadů, pádů, lásky i radostných okamžiků, zkrátka plné života, který umí být za každých okolností neskutečně barevný, plný chutí a různých vůní. 

Znáte blog M. Gautam

Četli jste její knihy? Vařili jste podle její kuchařky? 

Znáte E-shop Tao


Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji!