CO JSEM SE NAUČILA BĚHEM SKUPINOVÉ PRÁCE...

15.05.2020

V rámci plnění studijních povinností jsem si vyzkoušela poprvé vést svůj tým od začátku do konce projektu a také odvysílat živě svůj první webinář v životě. Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o své dojmy z této školní skupinové práce, která velmi obohatila můj život v "éře Covidu-19"...

Jak jsem brzy zjistila, tvorba webináře a projektu jako takového, není tak snadná činnost, jak se na první pohled a poslech jeví. Není to o tom, že člověk stáhne nějaký program, posadí se před kameru a začne spontánně mluvit. Webinář je "něco", co musí mít svůj daný obsah a nějakou přidanou hodnotu, nejlépe tu vzdělávací. Tvorba webináře (zejména skupinového) představuje určitý proces, který začíná sestavením týmu, určitou vizí, plánováním, pokračuje tvorbou, realizací a končí vyhodnocením.

Stěžejním prvkem, tedy "stavebním kamenem" dobrého skupinového webináře je dle mého názoru právě sestavení kvalitního týmu. Je nutné vybrat si k sobě osoby, které nám jsou sympatické svým přístupem k práci i životní filozofií. Já osobně jsem ráda, že jsem měla ve svém týmu lidi, se kterými si rozumím, jak po lidské, tak tvůrčí stránce.

Jsem ráda, že jsme všichni společnými silami dokázali v krátkém čase utvořit přátelské prostředí i navodit pocit důvěry. Důvěra je dle mého názoru důležitá ve všech vztazích a buduje respekt. Já osobně jsem také ráda, že mi můj tým věřil a rovněž, že mi poskytl dostatečný prostor pro využití mých silných i slabých stránek. Také mi poskytl prostor pro realizaci mých nápadů a též pro vyjádření mých názorů a myšlenek. Velmi mě těší, že mi můj tým dal v mnohých aktivitách i "volnou ruku" a já se tak mohla seberealizovat. Příkladem byl blog, na který jsem umístila pozvánku i naše společné články. Také jsem ráda, že můj tým ocenil skutečnost, že jsem celkem "plánovací a organizační typ".

Co se týká organizace a plánování, spoléhám vždy na malé i velké (barevné) lepící papírky, To-Do listy, běžné poznámkové bloky, sešity, diáře, zvýrazňovače a papírové plánovače. 

V rámci plánování a organizace též nedám dopustit na aplikace ve svém Iphonu (zejména miluji aplikace typu kalendář, připomínky, poznámky, E-mail, apod). Stejné aplikace pak využívám i při práci se svým MacBookem.

Jsem ráda, že jednotliví členové mého týmu moji vášeň pro plánování a organizaci respektovali, tolerovali a možná i v některých chvílích vítali. Díky pevně stanoveným termínům, přímým pokynům, pravidelné komunikaci v našem skupinovém chatu a hovorům na Skypu jsme se udržovali v klidu a byli jsme neustále motivováni k různým a dalším činnostem v rámci projektu i mimo něj. 


A CO JSEM SE BĚHEM NAŠEHO PROJEKTU NAUČILA?

Během trvání naší skupinové práce jsem si opět ověřila, že práce v týmu má své kouzlo. Je úžasné vnímat názory druhých, nahlížet na problematiku z více úhlů, těžit ze zkušeností ostatních, řešit strategicky vzniklé potíže a postupovat od nejdůležitějších činností k těm méně důležitým. Také je skvělé se navzájem obohacovat, podporovat a zejména chválit. Díky projektu jsem se naučila větší trpělivosti, pracovat s aplikací ZOOM a též využívat další prostředky a aplikace, což může být prospěšné i v mé budoucí pracovní i volnočasové činnosti.  

A co VY a skupinové práce? 

Máte zkušenosti s nějakými webináři? 

Napište mi! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

S Toníkem jsme podpořili "Den neziskovek aneb den pro celou rodinu".Hráli jsme hry, zejména "Dobble". Poprvé jsme s rodinou navštívili "Divadlo Lucie Bílé". Užili jsme si muzikál "Srdeční záležitost" a nakoupili kávu a instantní čokolády.Dva měsíce manželství jsme oslavili na cestách. Letěli jsme s Toníkem na víkend do Londýna. Užili jsme si pobyt...