ZÁŘIJOVÝ UPDATE...

21.09.2021

V hlavě tisíce slov patřící na papír, rozečtené knihy na stole, filmy a seriály v přehrávači, různorodá hudba v nové "MP3ce", spousta citrónu i zázvoru v hrnku a "nachlazená" těla i duše kolem. Toto je jen malý výčet symbolů, které vystihují můj zářijový čas. Žádná sláva, přátelé, já vím, ale stejně věřím, že bude lépe! 

Věřím, že... 

  • vitamíny pomohou a rýma odejde, 
  • problémy se vyřeší, stačí jen chtít,
  • životní příběhy ostatních nás mohou obohatit a motivovat (například autobiografie "Divokého květu" - Drew Barrymore je plná pádů, šokujících okamžiků i radostných událostí),
  • hudba i zpěv léčí, 
  • člověk se učí celý život a absolvovaných kurzů/ nabytých zkušeností není nikdy dost, 
  • komunikace je lepší než mlčení, 
  • pečení je relax, 
  • zítřek je nový začátek, 
  • kritické myšlení je zapotřebí, 
  • a v neposlední řadě věřím R. Fulghumovi, že mi vždy zlepší den prostřednictvím svých knih a citátů. "Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt." 

Jaká slova symbolizují Vaše září? 

Čemu věříte Vy? 

Napište mi! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji! 

"Září jako začátek podzimu a další roční etapy mě též přivítal nachlazením a domácí léčbou. Knížky,zajímavé podcasty či filmy však nesměly chybět ani tak. A že byl zatím tento měsíc na tyto vjemy bohatý. Zaujali mě noví literární autoři typu Olivia E.Butlerová se svou dystopii zobrazující civilizaci na pokraji zkázy,kde přestaly platit všechny stávající hodnoty a kde i voda se stává nedostatkovým zbožím. Je tuto knihu možné chápat i jako určité memento. Zároveň však čtenář více ohodnotí to,co mu současná epocha nabízí a získá tak novou perspektivu. Někdy opravdu oceníme věci ,až kdyz o ně přicházíme..Druhou zajímavou knihou byl titul Takový prima věk,na kterou mě upozornil blog Martinusu. Jedná se o svižnou výpověd o generaci milenialů, společenských problémech či předsudcích,které jsou v nás mnohdy zakořeněny více ,než se může zdát. Zářijové večery mně kromě hudebních vložek zpříjemnily podcasty s Annou Hogenovou ,jejíž přednášky jdou na dřeň ,avšak zároveň dodávají naději a víru v to lepší v nás samých. Vykročme tedy do podzimního období s pozitivní myslí a vírou v to,že nyní již bude lépe /myšleno apoliticky / a že nám nové dny přinesou mnoho kladných událostí." D.