ADVENTNÍ TIPY, STŘÍPKY A RADOSTI...

06.12.2020

Ač je letošní adventní čas poněkud rozporuplný a nevyzpytatelný, snažím se z něj i tak vytěžit maximum a brát jej celkově pozitivně. Zakázala jsem si sledování zpráv, které se neustále zabývají negativními stránkami žití a Covidem. Opravdu nevím, jaké máme bodové skóre, které značí "PES" a nevím, který politik zase káže vodu a pije víno. A věřte či nevěřte, cítím se tak lépe. Snažím se i nadále brzdit ten životní shon a svůj volný čas trávit zejména aktivitami, které miluji a těmi, které mi zkrátka dělají radost. Tou nejzásadnější a nejaktuálnější aktivitou je samozřejmě - těšení se na Vánoce, které již odmalička miluji.

Advent/ Vánoce i v dospělosti vnímám jako voňavý čas plný lásky, rozjímání, vzpomínek, odpuštění, třpytek, světýlek, hudby, pohádek, sounáležitosti, radostí, krás i zázraků. A samozřejmě také, jako ideální čas na čtení! Proto Vás prosím, abyste i Vy (alespoň) na malou chvilku pozastavili ten shon v sobě, přečetli si (doufám) pár milých řádků a nechali se inspirovat. Mrkněte se na mé "Adventní tipy, střípky a radosti".

ADVENTNÍ TIPY, STŘÍPKY A RADOSTI...

 • Adventní věnce jsem dělala ve svém životě poprvé a určitě ne naposledy. Byť jsem zpočátku bojovala s chvojím, drátkem i tavnou pistolí, výsledek se podařil a přinesl nejen mé maličkosti radost. Jeden věnec jsem totiž věnovala mamce, kterou jsem inspirovala k tomu, že příští rok bude věnec vyrábět i ona sama. (A co Vy- vyráběli jste svůj vlastní nebo se chystáte? Dejte mi vědět, popřípadě se mi  s výtvory pochlubte!) 
 • U výroby věnců jsem začala poslouchat vánoční hity a novinky. Tou pravou vánoční atmosféru utvářel můj oblíbenec Michael Bublé. Také jsem si poslechla s radostí Franka Sinatru, Johna Lennona a Moniku Absolonovou. Její CD "Až do nebes", které stále lze řadit mezi novinky, jsem našla na Spotify. Některé písně z tohoto alba jsem si též zařadila do svého playlistu. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na nestárnoucí pecku "All I Want for Christmas Is You" od Mariah Carey, díky které mám neustále chuť  zpívat a tančit. 
 • Za doprovodu výše zmíněných vánočních hitů se mi podařilo též uklidit a (skromně) vyzdobit byt.
 • Chození na procházky miluji, což asi víte! Občas se cestou domů stavím i v obchodě. Nákup v Lidlu i v Albertu se mi tentokrát trochu zvrtnul, ale zase jsem zásobena na celé svátky a dny následující! 
 • Vánoční trhy jsou mou každoroční nádhernou povinností. Jsem ráda, že je letos mám takřka za barákem! Už se těším, až na ně půjdu znovu, znovu a znovu...
 • Kdo mě zná, tak ví, že ráda a s láskou vařím (především, když mají dorazit hosté).  A je jasné, že u takového adventního (svátečního) vaření nesmí chybět parťák v podobě dvojky dobrého vína.
 • Vánoční filmy a seriály jsou tak krásné a něžnééééé! Netflix mi dělá radost, jelikož poctivě přidává nové a nové. 
 • Vánoční hvězda je prostě nádhera, i když toho popravdě moc nevydrží. Vypadá to tak, že si budu muset koupit novou...Ale i tak mi pomohla navodit adventní atmosféru v bytě. 
 • V mém obývacím pokoji nesmí chybět deky, kterými se přikrývám, když je mi zima nebo chci koukat v absolutním klidu a komfortu na film. Když je navíc oblíbená deka vypraná s parfémem značky TESORI d'ORIENTE, je odpočinek rázem intenzivnější a příjemnější...
 • Třpytkaté stíny (hlavně ty od ABH a Too Faced) nemohou ležet v koutě. A výrazné rtěnky také ne! 
 • Pečení a ochutnávání cukroví k tomuto času taktéž patří. Hlavně linecké cukroví, vanilkové rohlíčky a vosí hnízda nesmí na stole za žádnou cenu chybět! 
 • Adventní čas je též vhodnou příležitostí k vyjádření díků. Poděkujme rodičům za  trpělivost nebo kolegyni za to, že nám podala pomocnou ruku! Poděkujme za každou maličkost. Zcela jistě vykouzlíme úsměv na rtech sobě i druhému. 
 • Přečíst si něco milého je krása! Doporučuji knihy Roberta Fulghuma všemi deseti! 
 • Udělat sám sobě radost má také něco do sebe... Je zapotřebí koupit si novou dekoraci, svíčku, čokoládu, svařák či kávu u stánku. A také bychom se měli pochválit (alespoň za maličkost)!  
 • Adventní volný čas je taktéž příležitostí pro nové věci a činnosti. Je jedno, zda upečete nový druh cukroví, zkusíte nový recept nebo si osvojíte jakoukoliv jinou a pro Vás netradiční činnost. Rozšiřovat své vlastní obzory a možnosti lze zkrátka vždycky...
 • Připravit si (koupit, přát si) nový diář! Já dostala od kamaráda Daniela ten od Paula Coelha. Díky tomuto daru můžu navázat na diář, který jsem dostala minulý rok k Vánocům od své rodiny. Už teď jsem zvědavá, jaké události a plány si do "Setkání" zaznamenám...

Máte také nějaké své adventní tipy, střípky a radosti? 

Jak se Vám daří? 

Napište mi! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového! 
 

Když zrovna nenakupuji kosmetické nebo knižní radosti, pořizuji si do svého malého tvůrčího koutku nové vychytávky a psací potřeby. S veselými a barevnými pomocníky se mi tvoří, píše, plánuje i žije lépe!

Kuchařky (a knihy celkově) doslova a do písmene miluji, a to se nikdy, jak víte, nezmění! Ráda si je prohlížím v obchodech i v online prostoru, ale ještě raději je vlastním, vnímám, čtu a propaguji.