ADVENTNÍ TIPY, STŘÍPKY A RADOSTI...

06.12.2020

Ač je letošní adventní čas poněkud rozporuplný a nevyzpytatelný, snažím se z něj i tak vytěžit maximum a brát jej celkově pozitivně. Zakázala jsem si sledování zpráv, které se neustále zabývají negativními stránkami žití a Covidem. Opravdu nevím, jaké máme bodové skóre, které značí "PES" a nevím, který politik zase káže vodu a pije víno. A věřte či nevěřte, cítím se tak lépe. Snažím se i nadále brzdit ten životní shon a svůj volný čas trávit zejména aktivitami, které miluji a těmi, které mi zkrátka dělají radost. Tou nejzásadnější a nejaktuálnější aktivitou je samozřejmě - těšení se na Vánoce, které již odmalička miluji.

Advent/ Vánoce i v dospělosti vnímám jako voňavý čas plný lásky, rozjímání, vzpomínek, odpuštění, třpytek, světýlek, hudby, pohádek, sounáležitosti, radostí, krás i zázraků. A samozřejmě také, jako ideální čas na čtení! Proto Vás prosím, abyste i Vy (alespoň) na malou chvilku pozastavili ten shon v sobě, přečetli si (doufám) pár milých řádků a nechali se inspirovat. Mrkněte se na mé "Adventní tipy, střípky a radosti".

ADVENTNÍ TIPY, STŘÍPKY A RADOSTI...

 • Adventní věnce jsem dělala ve svém životě poprvé a určitě ne naposledy. Byť jsem zpočátku bojovala s chvojím, drátkem i tavnou pistolí, výsledek se podařil a přinesl nejen mé maličkosti radost. Jeden věnec jsem totiž věnovala mamce, kterou jsem inspirovala k tomu, že příští rok bude věnec vyrábět i ona sama. (A co Vy- vyráběli jste svůj vlastní nebo se chystáte? Dejte mi vědět, popřípadě se mi  s výtvory pochlubte!) 
 • U výroby věnců jsem začala poslouchat vánoční hity a novinky. Tou pravou vánoční atmosféru utvářel můj oblíbenec Michael Bublé. Také jsem si poslechla s radostí Franka Sinatru, Johna Lennona a Moniku Absolonovou. Její CD "Až do nebes", které stále lze řadit mezi novinky, jsem našla na Spotify. Některé písně z tohoto alba jsem si též zařadila do svého playlistu. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na nestárnoucí pecku "All I Want for Christmas Is You" od Mariah Carey, díky které mám neustále chuť  zpívat a tančit. 
 • Za doprovodu výše zmíněných vánočních hitů se mi podařilo též uklidit a (skromně) vyzdobit byt.
 • Chození na procházky miluji, což asi víte! Občas se cestou domů stavím i v obchodě. Nákup v Lidlu i v Albertu se mi tentokrát trochu zvrtnul, ale zase jsem zásobena na celé svátky a dny následující! 
 • Vánoční trhy jsou mou každoroční nádhernou povinností. Jsem ráda, že je letos mám takřka za barákem! Už se těším, až na ně půjdu znovu, znovu a znovu...
 • Kdo mě zná, tak ví, že ráda a s láskou vařím (především, když mají dorazit hosté).  A je jasné, že u takového adventního (svátečního) vaření nesmí chybět parťák v podobě dvojky dobrého vína.
 • Vánoční filmy a seriály jsou tak krásné a něžnééééé! Netflix mi dělá radost, jelikož poctivě přidává nové a nové. 
 • Vánoční hvězda je prostě nádhera, i když toho popravdě moc nevydrží. Vypadá to tak, že si budu muset koupit novou...Ale i tak mi pomohla navodit adventní atmosféru v bytě. 
 • V mém obývacím pokoji nesmí chybět deky, kterými se přikrývám, když je mi zima nebo chci koukat v absolutním klidu a komfortu na film. Když je navíc oblíbená deka vypraná s parfémem značky TESORI d'ORIENTE, je odpočinek rázem intenzivnější a příjemnější...
 • Třpytkaté stíny (hlavně ty od ABH a Too Faced) nemohou ležet v koutě. A výrazné rtěnky také ne! 
 • Pečení a ochutnávání cukroví k tomuto času taktéž patří. Hlavně linecké cukroví, vanilkové rohlíčky a vosí hnízda nesmí na stole za žádnou cenu chybět! 
 • Adventní čas je též vhodnou příležitostí k vyjádření díků. Poděkujme rodičům za  trpělivost nebo kolegyni za to, že nám podala pomocnou ruku! Poděkujme za každou maličkost. Zcela jistě vykouzlíme úsměv na rtech sobě i druhému. 
 • Přečíst si něco milého je krása! Doporučuji knihy Roberta Fulghuma všemi deseti! 
 • Udělat sám sobě radost má také něco do sebe... Je zapotřebí koupit si novou dekoraci, svíčku, čokoládu, svařák či kávu u stánku. A také bychom se měli pochválit (alespoň za maličkost)!  
 • Adventní volný čas je taktéž příležitostí pro nové věci a činnosti. Je jedno, zda upečete nový druh cukroví, zkusíte nový recept nebo si osvojíte jakoukoliv jinou a pro Vás netradiční činnost. Rozšiřovat své vlastní obzory a možnosti lze zkrátka vždycky...
 • Připravit si (koupit, přát si) nový diář! Já dostala od kamaráda Daniela ten od Paula Coelha. Díky tomuto daru můžu navázat na diář, který jsem dostala minulý rok k Vánocům od své rodiny. Už teď jsem zvědavá, jaké události a plány si do "Setkání" zaznamenám...

Máte také nějaké své adventní tipy, střípky a radosti? 

Jak se Vám daří? 

Napište mi! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového! 
 

Divadlo "Kalich" s Toníkem milujeme. Byli jsme znovu na muzikálu "Voda (a krev) nad vodou a poprvé na muzikálu "Biograf láska". Hana Holišová zazářila ve hře "Bez hvězdy to nepůjde". V Teplicích jsme zašli na "dýňové slavnosti" do "Zahradnictví Dvořák a syn", poté na večeři do "Taj Mahalu". K narozeninám jsem dostala domácí pekárnu, Leonarda a...

Koncert kapely MIG 21 = fajnovej zážitek. Muzikál "Srdcový král" pobaví i dojme. Koupili jsme si "Leonarda", který vaří, seká, šlehá, strouhá... zkrátka usnadní přípravu každého jídla.

Procházeli jsme se s Toníkem v Kadani. Při našich toulkách jsme objevili Katovu uličku. Letní scéna Voděrádky u Říčan (představení "Blbec k večeři") = kouzelný večer.
Zoo Plzeň a DinoPark = zábava pro celou rodinu. Víkend v Berlíně = spousta zážitků. Navštívili jsme zoo, akvárium, muzeum voskových figurín, památky, kavárny a nákupní centra. Zahráli...