SEDMILHÁŘKY

25.11.2018

Jelikož jsem slyšela, že se Sedmilhářky přibližují svým obsahem Zoufalým manželkám, které mám ráda, musela jsem si knihu koupit.

Po přečtení mohu potvrdit, že několik společných rysů Zoufalky i Sedmilhářky skutečně mají. Zoufalky i Sedmilhářky pojednávají o životě na malém městě, o přátelství zcela rozdílných žen, o mateřství, o mezilidských vztazích, o nepravdách, o intrikách, o křivdách, o drbech, o humoru i vážnosti, o pohybování se v různých sociálních kruzích...

Oproti Zoufalkám mi však Sedmilhářky připadají malinko drsnější a problémovější. Sedmilhářky musí řešit domácí násilí, šikanu svých dětí i zločin, který se odehraje na nejočekávanější společenské akci - na kvízovém večírku.

Kniha jako taková je podle mého názoru napsána velice čtivě a mazaně. Kniha umí pohltit, dojmout, rozesmát, naštvat i zmást.

Kladně hodnotím i skutečnost , že je příběh vyprávěn z pohledu tří hlavních hrdinek. Hlavní postavy totiž na základě svých emocí postupně odkrývají svá nejskrytější tajemství, traumata i problémy.

Podle mého názoru knihu ozvláštňuje také to, že až v samotném závěru je odtajněno, kdo je obětí onoho zločinu a kdo jeho pachatelem...

Na Goodreads jsem Sedmilhářkám dala plný počet hvězd. Strávený čas ve společnosti životem zkoušených žen jsem si maximálně užila. Knihu doporučuji především milovníkům ženských románů a zvědavcům.

Díky Sedmilhářkám jsem se přesvědčila, že i malá lež může zapříčinit zlo.

Díky Sedmilhářkám jsem se přesvědčila, že skutečně není všechno zlato, co se třpytí.

A v neposlední řadě jsem se přesvědčila, že i zdánlivá dokonalost může mít své nedostatky.

P.S.: Jsem si jistá, že si koupím i další knihy od Liane Moriarty.

P.S.S. : Jdu koukat na minisérii, kterou natočilo HBO.

Co Vy a Zoufalky ?

Četli jste / chystáte se číst Sedmilhářky ?

Koukáte na minisérii od HBO ?

Co právě čtete ?

Napište mi !