NÁKUPY V DĚČÍNĚ A NÁVŠTĚVA INDIÁNSKÉ VESNIČKY ROSEHILL...

22.08.2020

V pondělí (17. 8. 2020) jsem vyrazila zase za dobrodružstvím. Udělala jsem si výlet vlakem do nedalekého Děčína, kde jsem si neplánovaně nakoupila pár radostí v papírnictví a v obchodě "Grešík".  V papírnictví jsem si koupila mistrovské akvarelové barvy (UMTON- Okr světlý, Pařížská modř), čtvrtky a vykládací karty Ivy Hüttnerové. V "Grešíkovi" jsem si koupila váženou kávu s příchutí pomeranče, kávu s příchutí skořicových šneků, ledový čaj s mátou a citrónem, zelený čínský čaj s příchutí jasmínu ("GREEN JASMINE"), čaj "INDIAN SUMMER" (Indiánské léto) a Bio tělový peeling s růží od Saloos.

Také jsem toho dne zavítala do Indiánské vesničky Rosehill. S touto vesničkou mou maličkost pojí mnoho rodinných a milých vzpomínek. Pamatuji si například, jak jsem jako malá blonďatá holčička za asistence táty poprvé házela tomahawkem, jak strejda Jára hrál v jednom představení "tatanku" (bizona), jak jsem zkoušela střílet z luku, hrát na indiánské hudební nástroje a porážet bráchu v indiánských hrách. Mám ve své živé paměti také vůni rozdělaného ohně uvnitř "týpí" i mimo něj, fotografie a poselství, která mi nyní - v dospělosti připadají ještě smysluplnější a důležitější než tehdy, v dětství.

Čím jsem starší, tím více Indiánům závidím smysl pro krásu, jednoduchost, moudrost, žití v přítomnosti. Dále jim závidím ručně vyráběné krásné čelenky a ostatní doplňky, přenosná obydlí ("týpí"), lásku k přírodě, k pravdě i svobodě. Také závidím krásným indiánským ženám opálenou pleť, dlouhé copy a poetická jména. 

Jsem ráda, že jsem do vesničky opět jela a dala průchod vzpomínkám i své "laskavé závisti". Také jsem ráda, že jsem na vlastní kůži zas pocítila, jak je cestování krásné, historie zajímavá a indiánská tradice vzácná. 

Pokud i Vy máte ještě v srpnu dovču, popřípadě cestu kolem, navštivte muzeum Rosehill v Českém Švýcarsku. Určitě nebudete litovat!

Já si jdu uvařit čaj "INDIAN SUMMER" a pustit Vinnetoua. "Hau kola", "toniktuka he"! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji!