PŘÍBĚH KYTAROVÉHO GÉNIA

17.11.2018

Když jsem měla na začátku srpna svou týdenní dovolenou, užívala jsem si chvíle absolutního klidu. Jako správná Kniho(mo)holka jsem si poslechla (především na cestách) několik audioknih a přečetla pár knih tištěných. Na seznamu mých přečtených titulů se tentokrát objevila i jedna netypická autobiografie, která dle mého názoru opravdu stojí za zmínku. Kniha s názvem Začínat od nuly totiž mapuje krátký leč bohatý životní příběh nejslavnějšího kytaristy všech dob - Jimiho Hendrixe.

Jelikož jsem velkou milovnicí hudby, tato kniha mi opravdu přišla vhod. S velkou chutí a neutuchajícím zájmem jsem zjišťovala, jaký (s největší pravděpodobností) byl Jimiho osobní i profesní život. Také jsem s Jimim alespoň imaginárně zažila Monterey a Woodstock, poznávala jiné umělce a postupně odkrývala význam jeho písní.

Příběh života je rychlejší než oka mrknutí. Příběh života, to jenom pozdrav a rozloučení do našeho příštího setkání. ( The Story of life - skladba, na které Jimi pracoval v předvečer své smrti.)

Začínat od nuly-autobiografie sestavená z dobových rozhovorů, deníkových záznamů a všech dostupných pramenů ukazuje, že Jimi Hendrix byl skromný, bystrý chlápek s citlivou duší a neskonalým talentem. Začínat od nuly podle mého názoru stojí za to !

Na Goodreads jsem knize dala pět hvězdiček z pěti. Knihu vřele doporučuji všem hudebním nadšencům a bláznům jako jsem já.

P.S. : Dokument Jimi Hendrix - posledních 24 hodin si rovněž dle mého názoru zaslouží pozornost...

A co Vy ?

Čtete autobiografie ?

Patříte mezi hudební nadšence ?

Co právě čtete / posloucháte ?

Napište mi !