PŘEČTENO (DUBEN-ČERVEN)

21.07.2019

Od publikování minulého článku uplynula delší doba, já vím. Neměla jsem zkrátka náladu a čas na psaní. Také jsem se nechtěla do ničeho nutit, protože mi bylo a je jasné, že bych určité věci nedělala s láskou a poctivě, tak jako třeba nyní. Každopádně, i v době mé virtuální nepřítomnosti jsem četla. Čtení zkrátka k mé maličkosti patří. Od března do června jsem přečetla celkem jedenáct knih, což z mého pohledu není vůbec špatný výkon. Všech jedenáct knih Vám v dnešním postu odtajním. Budu ráda, pokud mi zanecháte komentář, popřípadě zašlete soukromý vzkaz, ve kterém mi prozradíte Vaše názory a tipy. Předem děkuji!

PŘEČTENO (DUBEN- ČERVEN)

  • Osm hor, Divoký kluk- Po četbě těchto novel Paola Cognettiho jsem ihned zatoužila po cestování. Chtěla jsem alespoň na okamžik opustit prostředí, ve kterém žiji, tedy svět plný práce, povinností, malérů a materiálních statků. Vnímala jsem intenzivně touhu zažít nevšední dobrodružství, která se snad mohou odehrávat pouze v přírodě, ideálně v lokalitách, které sám autor ve svých knihách popsal. Osm hor i Divokého kluka doporučuji všem tulákům, snílkům a milovníkům přírody. Osm hor jsem hodnotila na Goodreads čtyřmi hvězdami. Divokému klukovi jsem dala hvězdy tři. Jsem si jistá, že se k novelám po čase ráda vrátím a opět budu při čtení toužit alespoň po krátké změně. 
  • Všechny malé zázraky - Kniha ze žánru YA, která mi bohužel nesedla svým zpracováním. Víc se mi od autorky líbila Tíha vesmíru. Všem malým zázrakům jsem dala dvě hvězdy na Goodreads a vracet se k nim již nehodlám.
  • Buddha vchází do kanceláře- Tuto motivační knihu, kterou jsem ukořistila v Levných knihách, beru s rezervou, byť obsahuje několik dobrých rad. Této motivační knize jsem dala nakonec tři hvězdy. Za těch 30,- Kč mi udělala radost v době temna.
  • Má Lady Jane- Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od své švagrové. Já sama bych si ji asi nekoupila. Nemám nic proti humoru nebo parodii, ale Lady Jane zklamala. Lady Jane jsem dala jednu hvězdu na Goodreads z pěti možných. K této knize se bohužel také vracet nebudu, už jen z úcty k dějinám.
  • Lolita- Ač se s příběhem Lolity nemohu a nechci ztotožnit, velice oceňuji jazykovou stránku tohoto dnes již klasického románu. Nabokov zkrátka uměl psát. Lolitě patří čtyři hvězdy. 
  • Skleněný pokoj- Román Simona Mawera mi udělal radost. Mé čtenářské srdce plesalo při jeho čtení. Kniha inspirována osudem vily Tugendhat získala pět hvězd z pěti. Btw. Po přečtení románu toužím vilu Tugendhat navštivit, takže, pokud mi budete chtít udělat radost, dopřejte mi výlet.
  • Nejkrásnější řecké báje a pověsti- Řecké báje a pověsti mám ráda a neustále se k nim vracím, proto mi udělalo nakladatelství X-Y-Z radost, když vydalo nové vydání. Čtyři hvězdy si kniha rozhodně zaslouží. 
  • Osudy a běsy- Kniha pojednávající o tom, že ani člověka, se kterým žijeme, nemůžeme znát na sto procent, se mi líbila. byť měla drobné mouchy. Příběhu náleží tři hvězdy.
  • Ledaže se pletu- Statusové střípky Michaela Třeštíka nebyly špatné. Kniha ''Jen aby, řekla moje žena'', byla však o mnoho lepší. Panu Třeštíkovi náleží tři hvězdy na Goodreads.
  • Hrob pro mého manžela- Z mého pohledu nenáročné čtení vhodné na dovolenou, a to nejen pro ''manželky''. Na Goodreads jsem udělila poctivé tři hvězdy.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA  BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Když zrovna nenakupuji kosmetické nebo knižní radosti, pořizuji si do svého malého tvůrčího koutku nové vychytávky a psací potřeby. S veselými a barevnými pomocníky se mi tvoří, píše, plánuje i žije lépe!

Kuchařky (a knihy celkově) doslova a do písmene miluji, a to se nikdy, jak víte, nezmění! Ráda si je prohlížím v obchodech i v online prostoru, ale ještě raději je vlastním, vnímám, čtu a propaguji.