PŘEČTENO (DUBEN-ČERVEN)

21.07.2019

Od publikování minulého článku uplynula delší doba, já vím. Neměla jsem zkrátka náladu a čas na psaní. Také jsem se nechtěla do ničeho nutit, protože mi bylo a je jasné, že bych určité věci nedělala s láskou a poctivě, tak jako třeba nyní. Každopádně, i v době mé virtuální nepřítomnosti jsem četla. Čtení zkrátka k mé maličkosti patří. Od března do června jsem přečetla celkem jedenáct knih, což z mého pohledu není vůbec špatný výkon. Všech jedenáct knih Vám v dnešním postu odtajním. Budu ráda, pokud mi zanecháte komentář, popřípadě zašlete soukromý vzkaz, ve kterém mi prozradíte Vaše názory a tipy. Předem děkuji!

PŘEČTENO (DUBEN- ČERVEN)

  • Osm hor, Divoký kluk- Po četbě těchto novel Paola Cognettiho jsem ihned zatoužila po cestování. Chtěla jsem alespoň na okamžik opustit prostředí, ve kterém žiji, tedy svět plný práce, povinností, malérů a materiálních statků. Vnímala jsem intenzivně touhu zažít nevšední dobrodružství, která se snad mohou odehrávat pouze v přírodě, ideálně v lokalitách, které sám autor ve svých knihách popsal. Osm hor i Divokého kluka doporučuji všem tulákům, snílkům a milovníkům přírody. Osm hor jsem hodnotila na Goodreads čtyřmi hvězdami. Divokému klukovi jsem dala hvězdy tři. Jsem si jistá, že se k novelám po čase ráda vrátím a opět budu při čtení toužit alespoň po krátké změně. 
  • Všechny malé zázraky - Kniha ze žánru YA, která mi bohužel nesedla svým zpracováním. Víc se mi od autorky líbila Tíha vesmíru. Všem malým zázrakům jsem dala dvě hvězdy na Goodreads a vracet se k nim již nehodlám.
  • Buddha vchází do kanceláře- Tuto motivační knihu, kterou jsem ukořistila v Levných knihách, beru s rezervou, byť obsahuje několik dobrých rad. Této motivační knize jsem dala nakonec tři hvězdy. Za těch 30,- Kč mi udělala radost v době temna.
  • Má Lady Jane- Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od své švagrové. Já sama bych si ji asi nekoupila. Nemám nic proti humoru nebo parodii, ale Lady Jane zklamala. Lady Jane jsem dala jednu hvězdu na Goodreads z pěti možných. K této knize se bohužel také vracet nebudu, už jen z úcty k dějinám.
  • Lolita- Ač se s příběhem Lolity nemohu a nechci ztotožnit, velice oceňuji jazykovou stránku tohoto dnes již klasického románu. Nabokov zkrátka uměl psát. Lolitě patří čtyři hvězdy. 
  • Skleněný pokoj- Román Simona Mawera mi udělal radost. Mé čtenářské srdce plesalo při jeho čtení. Kniha inspirována osudem vily Tugendhat získala pět hvězd z pěti. Btw. Po přečtení románu toužím vilu Tugendhat navštivit, takže, pokud mi budete chtít udělat radost, dopřejte mi výlet.
  • Nejkrásnější řecké báje a pověsti- Řecké báje a pověsti mám ráda a neustále se k nim vracím, proto mi udělalo nakladatelství X-Y-Z radost, když vydalo nové vydání. Čtyři hvězdy si kniha rozhodně zaslouží. 
  • Osudy a běsy- Kniha pojednávající o tom, že ani člověka, se kterým žijeme, nemůžeme znát na sto procent, se mi líbila. byť měla drobné mouchy. Příběhu náleží tři hvězdy.
  • Ledaže se pletu- Statusové střípky Michaela Třeštíka nebyly špatné. Kniha ''Jen aby, řekla moje žena'', byla však o mnoho lepší. Panu Třeštíkovi náleží tři hvězdy na Goodreads.
  • Hrob pro mého manžela- Z mého pohledu nenáročné čtení vhodné na dovolenou, a to nejen pro ''manželky''. Na Goodreads jsem udělila poctivé tři hvězdy.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA  BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Rok 2020 již skončil a řada předpovědí tvrdí, že rok 2021 bude lepší, zcela jistě ve všech ohledech příznivější, svobodnější a hlavně "bezcovidový". Samozřejmě, že i já si přeji, aby se život vrátil "do normálu", avšak paradoxně musím zpětně uznat, že i rok 2020 měl něco do sebe.

Letošní Vánoce jsou jiné než ty předešlé, ale přesto svým způsobem kouzelné a vzácné. Jsem o sto procent vděčnější za to, že jsem i letos Štědrý den a večer mohla opět trávit v kruhu rodinném. Jsem ráda, že jsem viděla své oblíbené filmy a pohádky. Láska nebeská, Anděl Páně, Tři veteráni, Šíleně smutná princezna, Popelka a Pelíšky to jistí! Jsem...

Ač je letošní adventní čas poněkud rozporuplný a nevyzpytatelný, snažím se z něj i tak vytěžit maximum a brát jej celkově pozitivně. Zakázala jsem si sledování zpráv, které se neustále zabývají negativními stránkami žití a Covidem. Opravdu nevím, jaké máme bodové skóre, které značí "PES" a nevím, který politik zase káže vodu a pije víno. A věřte či...