P.S.

20.08.2018

Již od raného dětství mám ráda mluvené slovo. Když jsem neuměla ještě číst, předčítali mi rodiče mé oblíbené pohádky. Když jsem byla starší , když jsem se naučila zapínat rádio a gramofon, poslouchala jsem příběhy z kazet a vinylových desek.

I nyní, tedy v éře dospělosti, mám k mluvenému slovu kladný vztah. Když jsem na cestách, když mám unavené oči, když mám i jiné věci na práci a nemohu si tedy zrovna číst, ocitám se právě prostřednictvím audioknih na prahu různých světů a situací.

V květnu loňského roku jsem využila výhodné nabídky a zakoupila jsem si kredit na stránce audiolibrix.com. Díky kreditu, který stál v rámci víkendové akce jenom 49 Kč, jsem si mohla vybrat z bohaté stálé nabídky jednu audioknihu. Po velice dlouhém a pečlivém přemýšlení jsem si vybrala audioknihu P.S.

Tuto audioknihu jsem si zvolila na základě čtyř stěžejních důvodů :

  1. Chtěla jsem podpořit českou tvorbu.
  2. Mám ráda Aňu Geislerovou.
  3. Chtěla jsem si poslechnout něco oddychového.
  4. Chtěla jsem zjistit, zda obsah bude zajímavý i bez těch krásných ilustrací, které obsahuje fyzická verze stejnojmenné knihy.

Jaký mám názor na tuto audioknihu po poslechu ?

Pokud patříte mezi pravidelné odběratele časopisu ELLE již několik let, obsah knihy a audioknihy Vás opravdu nepřekvapí. Jednotlivé stopy, jednotlivé sloupky a fejetony, které uslyšíte, byly publikovány ve zmíněném časopise, v rubrice ELLEextra. Právě do této rubriky autorka, tedy Aňa Geislerová pravidelně přispívala po dobu pěti let a vytvářela si tím svůj deník. Své záznamy po letech spojila v jednotný celek, a tak vzniklo tolik opěvované P.S(ko). Myslím si, že Aňa má skvělé vyjadřovací schopnosti a krásný tón hlasu. Příjemně se tedy audiokniha poslouchá. Aňa rovněž umí přenášet veškeré své pocity na posluchače. Já hodnotím velice kladně skutečnost, že sama autorka namluvila svůj vlastní text. Díky tomu, vše působilo a působí věrohodněji. Občas jsem měla pocit, že je Aňa se mnou v jedné místnosti, třeba v kavárně a vypráví mi z očí do očí střípky ze svého osobního i profesního života. Občas jsem měla pocit, že empaticky poslouchám svou dlouholetou kamarádku, která má na svém kontě již řadu zkušeností a prožitků. Co se týče rozsahu, audiokniha celkem obsahuje 47 stop. Stopy mají různou délku. Nejkratší stopa zabere 3 minuty a 59 vteřin, ta nejdelší zabere 8 minut a 41 vteřin.Všechny stopy si můžete poslechnout celkem za 4 hodiny a 28 minut. Stopy na sebe nenavazují. Můžete si tedy poslechnout jednotlivé záznamy v různém pořadí, dle libosti a možností. Jsem si jistá, že P.S. ať už v knižní či audioknižní podobě je svěžím, milým, oddychovým počinem, který umí vykouzlit dobrou, uvolněnou náladu a úsměv na rtech. Pokud nebudete mít na P.S. nesmyslné nároky, pokud již neznáte autorčin styl psaní a vyprávění, může Vás P.S. mile překvapit. Za sebe mohu audioknihu doporučit. Ráda se k ní po čase vrátím. Kamarádek do nepohody není totiž nikdy dost !

Jaký máte názor na audioknihy ? Posloucháte audioknihy ? Nakupujete na Audiolibrixu ? Máte rádi Aňu Geislerovou ? Zaujala Vás (audio)kniha P.S. ?

Napiště mi, Váš názor je důležitý !

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Pokouším se zahnat chmury a "Covid-19 izolaci od světa" všelijak, i mluveným slovem. Přidáte se? Pokud ano, poslechněte si můj "hocus pocus" podcast a reagujte na něj. Staňte se i Vy jednoduše součástí mého (virtuálního) světa a mého blogu. Děkuji předem všem odvážlivcům a dobrým duším. Snad Vám z mého hlasu neupadnou uši!

Musím se pochlubit jednou milou vzpomínkou, jež mi dnes zničehonic přišla na mysl. Jako pisálek jsem měla kdysi jeden malý úspěch, který pro mne v tu chvíli (konkrétně v roce 2013) znamenal opravdu moc, možná všechno na světě. Jednalo se o můj první a dosud poslední vytisknutý článek v místních školních novinách. Pamatuji si, že šlo o "gymplácké"...

Nebudu Vám ani tentokrát lhát, očekávala jsem úplně jiný průběh letošního jara. Těšila jsem se na výlety do přírody, na kávu s sebou v mém ekologickém kelímku z DEDRY, na přítomnost přátel a kamarádů, na plnění mých cestovatelských a kulinářských plánů a snů, na začátek mé další etapy v rámci běhání, na fotografování venku, na návštěvu divadel,...