JIŘÍ TRNKA A JEHO POHÁDKOVÁ ZAHRADA...

21.08.2020

Jiří Trnka byl český výtvarník, malíř, sochař, scénárista, režisér animovaných filmů, zkrátka umělec každým coulem, který ovlivnil spoustu dětských životů a získal si mnoho lidských srdcí. 

Toto tvrzení si troufám napsat se vší skromností z jednoho prostého důvodu - jeho tvorba si získala i to moje srdce, a to již před několika lety. Zamilovala jsem se do ilustrací, které jsou plné fantazie a do pohádek, které mají v sobě i po letech své nepopsatelné kouzlo. Tvorbu Jiřího Trnky jsem si v neděli nenuceně připomněla díky návštěvě Valdštejnského zámku v Litvínově, kde aktuálně probíhá interaktivní výstava, která rozhodně stojí za návštěvu! 

Na zámku a na výše zmíněné výstavě si můžete vyzkoušet hru na podivný hudební nástroj, prohlédnout si obrázky a sochy, poslechnout si audioknihu "Zahrada" ze starého rádia, projít labyrintem, poslechnout si mluvící velrybu (hlas Jitky Molavcové), získávat klíč a hlavně můžete mrknout na půlhodinový dokument o Jiřím Trnkovi, kterým provází hlas sympatického herce Martina Stránského. 

Na výstavě nebo na webových stránkách si můžete také zakoupit předměty s oblíbenými Trnkovými motivy. Já si na památku koupila zrcátko s motivem "Jednoho Broučka".

Pokud byste se rozhodli výstavu navštívit, zde jsou informace...

Výstavu můžete navštívit od 9.7.2020 do 9.1.2021.

Prohlídky výstavy "Trnka na zámku!" se konají:

  • úterý-neděle 9.00, 10.30, 13.00, 15.30 hod.

Vstupné na výstavu "Trnka na zámku!":

  • Děti a studenti - 30 Kč
  • Senioři - 40 Kč
  • Dospělí - 70 Kč
  • Rodinná vstupenka - 120Kč

Pokud byste se rozhodli koupit audioknihu "Zahrada" namluvenou Karlem Högerem nebo poslechnout ukázku, můžete kliknout na uvedený banner.

Zahrada

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji!