NEŽ JSEM TĚ POZNALA...

20.08.2018

Pokud bych musela popsat svůj názor na tuto knihu / tento příběh pouze jednou větou, vychrlila bych ze sebe (bez velkého přemýšlení), že Než jsem tě poznala láme srdce. Naštěstí na mém blogu neexistují limity a mantinely, tudíž mohu svou recenzi řádně rozvést. Slibuji, že se budu snažit nenapsat nějaký spoiler, který by Vás ochudil o vlastní pocity a představy, ač to nebude vůbec snadné...

Pokud nechcete vědět, jak to všechno dopadne, nezjišťujte si před přečtením název druhého dílu!

Když se mi podařilo záhadným způsobem opravit mou čtečku Kobo, když jsem přišla o svou sbírku dosud uložených knih, náhodně jsem narazila na elektronickou verzi tohoto příběhu. Již z názvu jsem usoudila, že se bude jednat o další romantický příběh s pochmurným nádechem. Zpětně mohu potvrdit, že tomu tak skutečně je.

Než jsem se dala do samotného čtení, trochu jsem se obávala toho, že půjde jen o další laciný přírůstek do pomyslného šuplíku, který ukrývá braky ala červená knihovna. Jelikož jsem však nechtěla knihu úplně zavrhnout bez její znalosti, rozhodla jsem se, že jí dám přeci jen šanci a že ji přečtu za každou cenu.

Knihu jsem si tedy uložila do čtečky a dala se do čtení.

Zpětně jsem ráda, že v něčem můj úsudek přeci jen klopýtl, tento příběh rozhodně není laciný, není to brak. Mé obavy se po pár stranách rozplynuly jako pára nad hrncem. Přečetla jsem celou knihu za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout... Závěr jsem probrečela...

Ta knížka je nádherně a citlivě napsaná. Příběhu nechybí vtip, dojetí, romantika ani momenty překvapení. Samotný příběh Vás donutí pozastavit se alespoň na chvíli , donutí Vás přemítat o vlastním životě, donutí Vás vyjádřit své pocity, donutí Vás milovat. Myslím, že příběh přináší i nemalou dávku motivace.

#LiveBoldly

Po přečtení mi bylo jasné, proč se kniha tak dobře prodává ! Je totiž boží !

Jelikož i já mám raději papírové knihy než E-books, fyzickou verzi jsem v knihkupectví nemohla nechat.

Nyní se kniha Než jsem tě poznala již nachází i v mé reálné knižní sbírce!

A mám z ní radost!

Tento příběh můžete znát i z filmového zpracování.

Já osobně si nejdříve přečetla knihu a druhý den se podívala na film.

Film se mi také líbil, je také krásný a dojemný ! Musím ocenit především jeho soundtrack a obsazení. Myslím, že Sam Claflin, který zahrál Willa opravdu skvěle, je k sežrání a Emilia Clark má nádherný úsměv. Ve filmu hraje také Matthew Lewis, kterého můžete znát jako Nevilla z Harryho Pottera.

Film se víceméně drží knižní předlohy, jak jen vzhledem ke své délce může, nicméně pár nádherně popsaných scén chybí (například má oblíbená scéna, která se odehrála v tetovacím salonu). I některé skutečnosti a detaily se liší (např. lístky na koncert vážné hudby). Každopádně i film umí dojmout.

Anotace: Louisa Clark žije obyčejným životem, který by za nic nevyměnila.Když se ale tento život ocitne ve slepé uličce, měnit najednou musí. A tak přijme neobvyklou nabídku.

Svět Willa Traynora je naopak plný adrenalinu, velkých obchodů i peněz, je to svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.

Jen těžko si lze představit nejsourodější dvojici než náladového a cynického Willa a optimistickou a upovídanou Louisu. Přesto je osud svede dohromady.Willova matka totiž Louisu najme na šest měsíců jako ošetřovatelku a bývalá servírka se pomalu začíná zaučovat novému řemeslu, aniž by tušila, že na tom, zda uspěje, bude zanedlouho záviset Willův život.

Neobyčejně citlivý romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Co vy a romantické knihy / filmy ?

Jaký je Váš názor na Než jsem tě poznala ?

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Kuchařky (a knihy celkově) doslova a do písmene miluji, a to se nikdy, jak víte, nezmění! Ráda si je prohlížím v obchodech i v online prostoru, ale ještě raději je vlastním, vnímám, čtu a propaguji.

S Toníkem jsme prožili spoustu romantických okamžiků, a to nejen na "Valentýna". Nenechali jsme si ujít "Troju". Toník se zamiloval do motorky "Triumph Tiger 900 Bond Edition". S kamarádkou Janou jsem byla v divadle na představení "Všechny báječný věci". Toto monodrama, které věří v lepší svět, se nám velmi líbilo, doporučujeme.Chodila jsem na...