TIP NA VÝLET - "RETRO MĚSTO" JMÉNEM CHEB...

12.08.2021

Pokud toužíte zažít "exkurzi do dob minulých" na vlastní kůži nebo si chcete jen zavzpomínat na dobu každodenní normalizace, vydejte se do Chebu. V Chebu najdete spoustu památek, retro budov i kulturních zážitků. Můžete navštívit tamní galerii a rovněž Retromuseum, ve kterém je stálá expozice věnovaná designu a životnímu stylu 60.-80. let v Československu. A do 5.9. 2021 se můžete podívat na výstavu "Roky ve výloze", tedy na sondu do aranžování výkladních skříní v Československu, a to od roku 1955 do roku 1989. V Retromuseu lze také navštívit (do 29.8.2021) výstavu s názvem "Od pravěku k fenoménu. Historie českého snowboardingu". 

A pokud se do Chebu na základě mého tipu přeci jen pojedete podívat, nezapomeňte nakoupit pro sebe a své blízké oplatky v obchůdku "Kolonáda - lázeňské oplatky". Tento obchůdek stojí přímo na náměstí a dle slov paní prodavačky nabízí poctivé oplatky již více než 50 let. 

A pokud se Vám do Chebu aktuálně nechce nebo tam nemůžete z pracovních důvodů jet, podívejte se alespoň na níže přiložené fotografie, které Vám alespoň malinko nastíní, jak je město Cheb v dobrém slova smyslu "Retro".