NÁKUPY A NOVINKY

26.03.2019

Knihy mají prostě kouzlo, kterému nedokáži odolat. To kouzlo působí vždy, když jsem v knihkupectví a nebo brouzdám na e-shopech z pohodlí domova a nebo o půlhodinové pauze v práci. Téměř vždy si z nabídky vyberu knihu, která mě zajímá a koupím. Asi jsem svým způsobem shopaholic, ale radost si přeci člověk dělat musí. A jelikož je měsíc březen, tedy měsíc knih, platí ta poučka o radosti dvojnásob. Nemyslíte?

V dnešním článku Vám představím knihy, které jsem v březnu ulovila, knihu, kterou jsem dostala od své kamarádky Máji a také jednu audioknihu, kterou jsem vyhrála. Budu ráda, pokud se i Vy v komentáři nebo ve zprávách podělíte o své radosti a nákupy. Předem děkuji!

Knihy z Martinus.cz

  • Neříkej, že nemáme nic - příběh o klidném životě matky a její dcery, který naruší mladá žena Aj-ming, uprchlice z Číny a její vyprávění ovlivněné politickou situací v její zemi a klasickou hudbou.
  • Osudy a běsy - kniha, která čtenáře má přesvědčit o tom, že nikoho nelze skutečně poznat, i když s dotyčným člověkem žijete více než dvacet let.
  • Skleněný pokoj- román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, o kterém se aktuálně velmi mluví. A existuje již i jeho filmová verze, na kterou se chci podívat po přečtení knihy. 
  • Palladium- další Odeonka, kterou jsem si koupila do své sbírky. 
  • Už hořela, když jsem si do ní lehal -  další kniha drobných příběhů, úvah, zamyšlení a filozofických postřehů mého oblíbence - Roberta Fulghuma. Jeho knihy jsou prostě balzámem pro duši. 

Výhra z Tympanum.cz

  • Drž mě pevně, miluj mě zlehka - příběhy z tančírny Century, které vypráví Miroslav Hanuš a Helena Dvořáková. Příběhy plné tanga, krásných žen, různých postav bez ohledu na věk, národnost či náboženské vyznání. 

Dárek od kamarádky Máji...

  • Dívky z trajektu- autorčina temná prvotina plná tajemství. Prý se mi bude líbit, tak jsem zvědavá! A po stopadesáté děkuji Máje za dárek! :-)