NA CESTĚ

09.10.2018

Vážení a milí,

dnes bych Vám ráda sdělila svůj názor na další literární klasiku. Dnes bych s Vámi chtěla sdílet  své pocity pramenící z četby knihy Jacka Kerouaca- Na cestě

Pokud bych Na cestě četla ihned po vydání, tedy před těmi šedesáti lety, byla bych z knihy zřejmě odvařená a v rámci společenských norem i trochu v šoku.

Vzhledem k tomu, že se na knihu zaměřuji především z pohledu dnešního čtenáře, nenacházím na obsahu nic neobvyklého. Knihy o sexu, alkoholu, drogách, večírcích, cestách a krádežích dnes zkrátka nepatří mezi provokativní a taburizovaná literární dílka.

Některé pasáže knihy považuji za úžasné, líbí se mi především znamenité a přesné popisy americké krajiny. Jiné pasáže podle mého názoru naopak nudí a jsou podprůměrné. Také se mi líbí, že se autor snažil vyjádřit i pár hlubších myšlenek.

Knihu nejvíce ozvláštňuje (v anotaci zmíněný) vyprávěcí styl. Na ikonické horečně chrlené věty jsem si musela prvních deset- dvacet stran zvykat.

Knize jsem dala tři hvězdy. Podle mého názoru se jedná o knižní průměr, který je vhodný především na cesty!

P.S. : Postavy z knihy obdivuji nejvíce za odvahu cestovat stopem téměř po celé Americe, za cestování na lehko... Já takhle cestovat neumím, potřebuji vždy hromadu věcí ve svém kufru !

P.S.S. : Jednou bych se také do Ameriky ráda podívala...

Jaký máte na tuto knihu názor Vy?

Chystáte se tuto knihu číst?

Co právě čtete?

Napište mi!