MŮJ LITERÁRNÍ NÁVRAT DO POHÁDKOVÉ ŘÍŠE

09.09.2018

V říjnu jsem si darovala k narozeninám velmi magickou a nádhernou knihu.

Ta kniha mi zprostředkovala nejkrásnější únik od reality, který jsem za poslední dobu zažila a zároveň nejmilejší návrat do nekonečné a nejroztomilejší dimenze na světě, do pohádkové říše - do světa, kde je možné úplně všechno.

To místo jsem imaginárně a s určitou pravidelností navštěvovala především v době, kdy jsem byla tou malou blonďatou holčičkou s prstýnkami ve vlasech, která chtěla být krásnou princeznou a věřila pouze na dobré konce a na tu nejnaivnější pohádkovou formulku na světě - "žili spolu šťastně až na věky"...

Ač stále pohádkový vesmír ve skrytu duše miluji, moje hlava mi ve stínu reality opakovaně nařizuje, abych koukala na svět pouze realistickým a kritickým okem. Dalo by se říci, že tak i činím, i když svět dospělých je mnohdy až moc komplikovaný. Věřte mi, že není však od věci v tomto směru občas podvádět a nechat se unášet celým svým srdcem na vlnách fantazie... Zkuste to taky ! Buďte na chvíli zas malí a čtěte pohádky!

" Jednoho dne budeš dost stará na to, abys znova začala číst pohádky." (C. S. Lewis)


Díky Chrisovi Colferovi a Fragmentu jsem si připomněla, jak je krásné snít a cestovat v myšlenkách do jiných a lepších sfér, jak je krásné v sobě uchovávat alespoň v malé míře určitou infantilnost a víru v zázraky.

Díky Chrisovi Colferovi a Fragmentu jsem se dozvěděla, co bylo dál...

Země příběhů mi totiž odtajnila, co se odehrávalo, když oficiálně zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Země příběhů mi opět ukázala a dokázala, že každý ten pomyslný konec může být novým a originálním začátkem.

Prostřednictvím tohoto kouzelného příběhu jsem se znovu setkala s Popelkou, Sněhurkou, Locikou, Šípkovou Růženkou, Mášenkou i Červenou Karkulkou. Narazila jsem i na Jacka a kouzelnou fazoli, trpaslíky, vlky, víly a jiné pohádkové bytosti.

Rovněž jsem se dozvěděla, jaké okolnosti vedly záporné hrdiny ke svým činům.

Společně s Alex a Connerem (hlavními hrdiny) jsem poznala zas o kousek víc svět neomezených možností a plnila celkem obtížné avšak ne nemožné úkoly.

Knize jsem na Goodreads udělila plný počet hvězdiček. Země příběhů si zkrátka získala mé srdce...

Země příběhů podle mého názoru literárně uspokojí malé i velké pohádkomily a zvědavce. Pokud se alespoň do jedné kategorie směle řadíte i Vy, bude Vás příběh Chrise Colfera, tedy seriálového Kurta Hummela určitě bavit !

P.S. : Čtěte rychle,vychází další díly.

Co Vy a pohádky ?

Kterou pohádkovou bytost máte nejraději ?

Zajímá Vás, co bylo dál... ?

Jaký máte názor na tuto knihu ?

Máte rádi Glee a Chrise Colfera ?

Napište mi !

Napsali jste mi milé reakce na tento článek. Děkuji!


Velmi dobrý a upřímný názor na knihu. Jsem nový na blogu a opět se vracím k četbě. Rád si v budoucnu nechám nějakou knihu doporučit. Jen tak dál.