MŮJ JARNÍ TO-DO LIST...

05.04.2020

Nebudu Vám ani tentokrát lhát, očekávala jsem úplně jiný průběh letošního jara. Těšila jsem se na výlety do přírody, na kávu s sebou v mém ekologickém kelímku z DEDRY, na přítomnost přátel a kamarádů, na plnění mých cestovatelských a kulinářských plánů a snů, na začátek mé další etapy v rámci běhání, na fotografování venku, na návštěvu divadel, muzeí, galerií a kin, a na spoustu dalších aktivit. Také jsem se těšila do školy na zajímavé přednášky i na plnění různých kurzů, u kterých je důležitá osobní přítomnost.

Vzhledem k aktuální situaci, která celosvětově panuje a také vzhledem k ochraně vlastního zdraví i zdraví mých blízkých však respektuji, že musím některé aktivity omezit a plány přesunout na později. Také si postupně zvykám, že musím aktuálně trávit čas převážně sama a výhradně doma. Nechci však v domácím či pracovním prostředí smutnit a litovat se, proto jsem si sestavila opět "příjemný" To-Do List, který mi (doufám) pomůže těžké časy překonat. A jaké body mám na svém seznamu tentokrát? Čtěte dále a nechte se inspirovat. 

 • Znovu koukat na Big Bang Theory (Teorii velkého třesku). Díky Netflixu si své oblíbené fyziky mohu pouštět každý den a dávkovat si jednotlivé díly dle libosti. Tento sitcom mi vždy zaručeně zlepší náladu. Také jsem zjistila, že i po letech zbožňuji nejvíc (hodného a roztomilého) Leonarda. Dokonce i Sheldona mám už ráda, byť je někdy opravdu nesnesitelný a neodbytný.
 •  Líčit se a oblékat hezky i doma. Poslední dobou mám dost často    Home Office, na který nejsem popravdě moc zvyklá. Myslím, že Home office se k mé práci prostě nehodí. Mám navíc trochu problém se doma na práci soustředit, mám domov spojený prostě s jinými aktivitami než s prací. Možná i proto si utvářím rituály, abych vše zvládala lépe. Například se lépe oblékám i doma, a navíc se každý pracovní den nalíčím. Alespoň doma můžu nosit své oblíbené rtěnky a využít kosmetické novinky, které jsem si pořídila.
 • Udělat si doma "domácí lázně". Nyní je vhodná příležitost k tomu, udělat si z vlastní koupelny osobní Wellness. Já osobně si alespoň tedy pleťové masky, plnou vanu a peeling užívám. Rozmazluji se dle libosti, již mám na to dostatek času. Mám-li Vám dát tip na něco luxusního, co Vám opravdu vykoulí z domova ty nejlepší lázně na světě, bez přemýšlení na Vás vychrlím, ať se mrknete na produkty značky Sabon. Já osobně mám největší slabost pro jejich sprchové gely a tělový peeling (Vanilla coconut).
 • Cvičit jógu. Vím, že různá sportovní centra jsou ještě zavřená, proto si dopřávám "domácí" cvičení. Jóga je v těchto dnech pro mé tělo i ducha důležitá, podporuje totiž dobrou náladu a čistou mysl.
 • Meditovat. Vím, že tento bod zní jako klišé první třídy, který na Vás kouká z každého článku na internetu či v časopisech. Také jsem zpočátku úplně nevěřila, že se stanu příznivcem této techniky. Každopádně, každodenní čas na oddych má něco do sebe. Opravdu! Zkuste to i Vy, sedněte si do "tureckého" sedu, zavřete oči, dýchejte a nechte vše zlé plynout pryč...
 • Naučit se každý den něco nového. Každý nový den má své určité kouzlo, dává nám příležitost dělat činnosti, které jsme dosud nezkoušeli nebo si mysleli, že je neumíme. Já osobně jsem si myslela, že nikdy nic neušiji, a hle, roušky jsou na světě...
 • Cestovat a navštěvovat různá místa alespoň virtuálně. Jako milovnice výletů, různých dálek, hradů, zámků, muzeí a galerií, jsem začala trpět. Velmi mi chyběl ten pocit, že mohu svobodně vyrazit kamkoliv a kochat se nádhernou přírodou, uměním a architekturou. Nyní jsem však objevila virtuální prohlídky určitých míst. Například Vila Tugendhat je zpřístupněna alespoň online. Slibuji si však, že až "to všechno" skončí, pojedu tam osobně!
 • Poslouchat hudbu z vinylových desek, poslouchat hudbu na Spotify. Bez hudby prostě žít nedokáži...
 • Uvařit či upéct dobroty podle své fantazie či dle kuchařky. Teď nastal ten čas, kdy mohu rodinu rozmazlovat. Nastal ten čas, kdy si "pobyt" v kuchyni užívám víc než kdy jindy.
 • Koupit si kávovar, knihu o kávě a kvalitní kávy na ochutnávku. Mám v plánu koupit si kávovar od Ety, knihu o kávě a výběrové kávy. Když nemůžu do kavárny, udělám si ze svého domova tu nejlepší!
 • Absolvovat (alespoň nějaký) online kurz. Docela často se teď motám na různých webových stránkách s online kurzy. Některé jsou zdarma, tak asi není co řešit... Také jsem se po letech vrátila k Duolingu, kde si procvičuji svoji milovanou ájinu.
 • Procházet blogy, sledovat videa na YouTube.
 • Psát články na vlastní blog, tvořit. Jsem aktuálně pyšná na nový "design" úvodní stránky, který jsem si udělala zcela sama. Také jsem ráda, že mohu ve volných chvílích myslet na to, co vše Vám chci ještě předat, sdělit. Blog mi v tuto chvíli dělá tu nejlepší společnost a jsem ráda, že ho stále mám. A jsem ráda, že jste stále se mnou a čtete jej. Děkuji!
 • Koupit si vysněné boty. Je jedno, zda si koupíte lodičky, Converse či Vans, jistě bude každý můj i Váš výběr a nákup správný, já tomu věřím!
 • Podívat se do starých alb a zavzpomínat si (třeba) na dětství.
 • Udělat si "příjemný seznam" pro případ, že záležitost s Covid-19 brzy skončí.
 • Usmířit se s někým (alespoň virtuálně), nabídnout pomocnou ruku.
 • Usmívat se na svět a neztrácet naději, bude jistě brzy lépe! 

A jak se máte Vy?

Tvoříte si také vlastní "příjemné" seznamy aktivit? 

Jaké položky byste si napsali na svůj jarní To-Do List? 

Jak "bojujete" se současnou situací? 

Napište mi! Vaše názory a tipy chci znát!

 Předem za ně a za vše děkuji!