MANDALY PRO KRÁSNÝ DEN...

20.08.2018

Když jsem byla malá, milovala jsem omalovánky. Měla jsem jich plno. Na vlnách dětských fantazií jsem kombinovala dohromady různé barvy. Téměř vůbec jsem nebrala ohledy na nějaké předlohy. A ani dnes na ně ohledy příliš neberu, pokud vyloženě nemusím ! Nemám je příliš v lásce !

Myslím, že jsem a pořád budu člověk manuálně nevzručný, nedokonalý, avšak stále kreativní.Jsem a budu člověk milující abstrakci ,volnou mysl a ještě volnější ruku. Dělat úplně všechno podle mustru mi připadá jako přílišná snaha být perfektní,tedy naprostá ztráta času. Veškeré předlohy a vzory, ať už lidské či papírové zabijí naši osobitost, odlišnost a fantazii. Což je škoda !

Jsem nadšená ze skutečnosti, že na světě existují omalovánky i pro dospěláky. Omalovánky, které napomáhají k tomu, aby se člověk uklidnil, zahnal splíny a přinesl do svého života trochu té zmíněné fantazie, barevnosti, harmonie a dětské hravosti.

Myslím, že kdyby každý si takovou knihu antistresových omalovánek pořídil, zcela jistě by na světě bylo lépe a hlavně barevněji.

V dnešním příspěvku bych Vám chtěla v rychlosti ukázat knihu omalovánek, mandal, kterou vlastním já. Knihu, kterou mám ráda, protože mi už přes rok dává pomyslnou svobodu, tunu inspirace a milion důvodů k úsměvu...

Představuji Vám : 101 mandal pro krásný den


MANDALA znamená kruh nebo dokonce magický kruh. V téhle knize naleznete 101 takových magických obrazců, které čekají na vybarvení.

Tím, že neexistují žádné přísně se tvářící barevné předlohy, stává se z každé mandaly rázem unikát,osobní umělecké dílo. Nemusíte mít tedy obavy z toho, že se Vám něco nepovede. I v případě, že třeba přetáhnete.

Každá mandala získá vybarvením Váš osobní otisk, kousek z Vaší duše.

Kdo ví, třeba si uvědomíte, že v těch barvičkách je něco víc, že značí naši cestu životem, že tvoří naši vnitřní (duševní) mapu, že ovlivňují naši energii.

U této knihy je zkrátka povoleno vše, meze se nekladou.

Pokud se Vám některé vybarvené dílko zalíbí, můžete si ho díky perforovaným stránkám pohodlně vytrhnout, poté třeba zarámovat a vystavit. Vykouzlíte snadno a rychle vzpomínku a zároveň osobitou dekoraci do bytu. (A to se přeci vyplatí !)

Já se musím přiznat k tomu, že některé mandaly se mi spíše líbí v původním stavu, čili některé vybarvovat rozhodně nebudu...

Nicméně ostatní poctivě, trpělivě a hlavně s láskou vybarvím!

Jdu ořezat pastelky a .... vybarvovat!

A co Vy, máte nějaké antistresové omalovánky ?

Jakou barvičku máte nejraději ?

Napište mi !

P.S.: Mějte se krásně!


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Pokouším se zahnat chmury a "Covid-19 izolaci od světa" všelijak, i mluveným slovem. Přidáte se? Pokud ano, poslechněte si můj "hocus pocus" podcast a reagujte na něj. Staňte se i Vy jednoduše součástí mého (virtuálního) světa a mého blogu. Děkuji předem všem odvážlivcům a dobrým duším. Snad Vám z mého hlasu neupadnou uši!

Musím se pochlubit jednou milou vzpomínkou, jež mi dnes zničehonic přišla na mysl. Jako pisálek jsem měla kdysi jeden malý úspěch, který pro mne v tu chvíli (konkrétně v roce 2013) znamenal opravdu moc, možná všechno na světě. Jednalo se o můj první a dosud poslední vytisknutý článek v místních školních novinách. Pamatuji si, že šlo o "gymplácké"...

Nebudu Vám ani tentokrát lhát, očekávala jsem úplně jiný průběh letošního jara. Těšila jsem se na výlety do přírody, na kávu s sebou v mém ekologickém kelímku z DEDRY, na přítomnost přátel a kamarádů, na plnění mých cestovatelských a kulinářských plánů a snů, na začátek mé další etapy v rámci běhání, na fotografování venku, na návštěvu divadel,...