MALÉ I VELKÉ ÚNOROVÉ RADOSTI...

24.02.2020

Byť tento měsíc ještě zcela neskončil, troufám si veřejně prohlásit, že ho mám letos spojený s hromadou radostí, malých i velkých, hmotných i nehmotných. Plním si spokojeně a pozvolna úkoly ze svého To-do listu a vůbec nemám tendenci podvádět. A také tak nějak zapomínám díky velkému množství aktivit na nepříjemnosti všedních dní. 

Opět jsem se ponořila do věcí a činností, které mi dělají radost a čerpám z nich novou sílu. Je opravdu fajn vytáhnout svou rok starou zrcadlovku z pouzdra a učit se fotit, udělat si svou nejoblíbenější kávu, číst skvělou knihu, upéct dort, nakupovat si vysněné věci, cvičit, vzdělávat se, sledovat seriály na Netflixu a také hledat pro věci v domácnosti jiné využití. 

Také je fajn, když Vám radost dělají i druzí. Už jenom tím, že Vám jsou oporou, vzpomenou si na Vás, potěší Vás návštěvou či drobným dárkem. 

Aktuálně vnímám skutečnost, že život je zkrátka krásný a pestrý, takový jaký je, zvláště obklopuje-li Vaše srdce radost, láska a tak trochu i touha po nových zážitcích a momentech.

V dnešním příspěvku bych se s Vámi chtěla právě o své malé i velké únorové radosti a lásky podělit. A také bych Vás chtěla tímto vyzvat k tomu, abyste si radosti začali dopřávat i Vy. Život je přeci sám o sobě tak krátký, že je nutné si ho užít a vychutnat do posledního drobečku. No, nemám pravdu?

MOJE MALÉ A VELKÉ ÚNOROVÉ RADOSTI

NEJVĚTŠÍ RADOST - "MOJE NOVÁ LÁSKA", MACBOOK AIR 2019

  • Do své "jablíčkové" rodiny jsem přivítala nového člena. Koupila jsem si MacBook Air (2019). Je rychlý, spolehlivý, krásný a hlavně vydrží všechny mé (ženské) vrtochy. Je to můj každodenní parťák, který mi snímá otisk prstu, pouští ty nejlepší filmy a seriály na Netflixu, upravuje fotky, spravuje sociální sítě, zaznamenává události a hraje ty nejlepší písničky na Youtube a Spotify. Také si díky jeho přítomnosti připadám doma tak trochu jako Carrie Bradshaw. Pamatujete si přeci na Sex ve městě a na scény, kdy Carrie sedí u svého "miláčka" a píše všechny ty své slavné sloupky a knihy? Já myslím, že pamatujete. A také si myslím, že tento "Pan Božský z Datartu" posune moje dosavadní myšlenky, nápady, články a záměry do úplně jiných sfér. Je to prostě láska!

MOTIVAČNÍ ZÁPISNÍK, DIÁŘ, SEŠIT A TRUHLÍK Z PEPCA

  • Myslím, že neustále opakuji, že obchody s psacími potřebami považuji za svůj druhý domov. Dokáži ocenit krásné sešity, zápisníky, diáře i obyčejnou tužku. Také zbožňuji, když si nějaký nový kousek z tohoto sortimentu do své sbírky koupím. A jelikož mám psacích potřeb opravdu dost, jsem ráda, že jsem našla uplatnění též pro bílý plastový truhlík z PEPCA. Mým propiskám, fixám, gelovkám i tužkám je v něm lépe než v kelímkách či hrnkách. A i já mám konečně pocit, že alespoň něco v mé domácnosti a v mém životě má svou organizaci a řád. 

VÍCE RADOSTÍ...

  • Když jsem minule jela do Ústí nad Labem, neodpustila jsem si návštěvu Manufaktury. A jelikož jsem se tentokrát udržela a nekoupila si žádnou kosmetiku, musela jsem si odnést domů alespoň jejich rozkošnou dárkovou krabici se stuhou. Už teď se těším, až do ní ukryji své kosmetické nezbytnosti a poklady. 
  • Na klasickou Niveu v kulatém obalu nedám dopustit, je to prostě zázrak, který mi nesmí doma chybět. Připomíná mi dětství i babičku. Mimochodem, moje babička na tento produkt spoléhala celý život a měla tu nejlepší pleť na světě. V jednoduchosti je totiž krása!
  • Čokoládový sprcháč s pomerančem od Dermacolu je prostě ten nejlepší společník do vany, navíc za pár korun.
  • Čokolády s vintage obalem mám stále neotevřené. Mlsám totiž už jen pohledem na ně. 
  • Když jsem jednoho únorového dne přišla z práce, ležela mi na posteli krabička s Grankem a nejúžasnějším hrnkem na světě (puntíky prostě můžu). Rodina prostě "občas" ví, jak mi udělat radost.
  • Kosmetické zrcátko je možná trochu kýč, ale důležité je, že umí i posloužit. No, nemám (zase) pravdu?
  • Olejíčky na rty a rtěnky jsou mou každodenní nezbytností. 
  • Mám doma slušnou sbírku kuchařek (někdy Vám ji ukáži, chcete?) a celkem i ráda vařím. Hlavně tehdy, když čekám hosty nebo chci potěšit rodinu. Jelikož moje rodina nakupuje často v Bille, dostala jsem díky nasbíraným bodům dva nové nože z řady "Masterchef". Musím i v tomto případě uvést, že jsem šťastná. Každý pomocník do kuchyně se přeci hodí. A jsem si jistá, že nože dobře poslouží a já si budu alespoň díky nim připadat jako "domácí Masterchef"

Jak se máte Vy?

Máte svůj vlastní To-do list? 

Umíte si také udělat něčím radost?

Co Vás naposledy potěšilo?

Po čem Vaše srdce touží?

Máte zkušenost s nějakou výše zmíněnou věcí?

Napište mi!


Napsali jste mi krásné reakce na tento článek. Moc děkuji! 

"Dobrý článek!" P.

"Opravdu hezky píšeš." M.

MÁTE TWITTER? POKUD ANO, MŮŽETE SLEDOVAT MŮJ BLOG I TAM...