KNIŽNÍ OTÁZKY A MÉ AKTUÁLNÍ ODPOVĚDI...

04.04.2021

Jakou knihu jsi (pře)četla naposledy? 

Před pár dny jsem dočetla "Sílu lidskosti" od autora "Daniela Golemana". 

O čem kniha je? 

Kniha pojednává o "Dalajlamovi", o jeho životní cestě a myšlenkách. V knize jsou popsány jeho vize pro náš svět. 

Jak knihu hodnotíš? Jaké jsi měla pocity při čtení?

Knihu hodnotím pozitivně. 

Bylo to příjemné čtivo plné hezkých i chytrých myšlenek. Líbilo se mi, že se určité skutečnosti v knize vysvětlují z více úhlů. Nejedná se tedy o ryze náboženský text a příběh. Z knihy vyplývá, že jsme si opravdu všichni rovni bez ohledu na společenský status nebo víru. Poselstvím knihy je, že bychom měli svým konáním dělat svět lepším místem a být soucitní k sobě i jiným lidem.   

Jaká kniha tě za poslední dobu nejvíce zklamala a proč?

Byla jsem zklamaná z knihy "Najdi mě". Tuto knihu napsal "André Aciman" jako pokračování úžasné knihy "Dej mi své jméno". A proč zklamala? Ač myslím, že autor píše skvěle a užívá krásné slovní obraty a výrazy, nedokázal v tomto případě zaujmout a podporovat mou zvědavost. Děj byl z mého pohledu neslaný a nemastný, zkrátka nudný, který ani o kapku lepší závěr nezlepšil. 

Jak často čteš? 

Snažím se číst každý den. Je mi jedno, zda čtu knihu, časopis nebo články, prostě potřebuji číst a nasávat informace či krásno. Moje zvídavá povaha mi prostě neustále dává impuls pro to, abych vnímala/ skládala písmenka do slov i vět a myšlenky do kontextů. 

Autor, který tě umí potěšit i zklamat? 

Haruki Murakami! 

"Norské dřevo" považuji za jeho nejlepší knihu. Ostatní knihy nezaujaly. Zřejmě je to  dáno i tou odlišností kultur a životního stylu. 

Knihy, které aktuálně nejvíce vyhledáváš? 

Vyhledávám knihy, které se zabývají osobním rozvojem a motivací. Dále knihy, u kterých si odpočinu. Opakovaně čtu s láskou knihy "Roberta Fulghuma".  

Máš nějaké knižní plány? 

Po státnicích bych si chtěla dopřát čtení hutných klasik a chtěla bych jistě číst víc než doposud! Chtěla bych si přečíst například "Zločin a trest". Také bych si znovu chtěla přečíst mou již několik let oblíbenou knihu "Nadějné vyhlídky" od Charlese Dickense. Přemýšlím též nad tím, že bych si znovu ráda přečetla i "Dívku s pomeranči", kterou napsal "Jostein Gaarder", muž, který napsal "Sofiin svět". 

Jaké jsou Vaše odpovědi na výše uvedené otázky? 

Máte nějaký dotaz, který by zde měl být příště zodpovězen? 

Napište mi! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA  BLOGU...

Přečtěte si, co je nového! 
 

Divadlo "Kalich" s Toníkem milujeme. Byli jsme znovu na muzikálu "Voda (a krev) nad vodou a poprvé na muzikálu "Biograf láska". Hana Holišová zazářila ve hře "Bez hvězdy to nepůjde". V Teplicích jsme zašli na "dýňové slavnosti" do "Zahradnictví Dvořák a syn", poté na večeři do "Taj Mahalu". K narozeninám jsem dostala domácí pekárnu, Leonarda a...

Koncert kapely MIG 21 = fajnovej zážitek. Muzikál "Srdcový král" pobaví i dojme. Koupili jsme si "Leonarda", který vaří, seká, šlehá, strouhá... zkrátka usnadní přípravu každého jídla.

Procházeli jsme se s Toníkem v Kadani. Při našich toulkách jsme objevili Katovu uličku. Letní scéna Voděrádky u Říčan (představení "Blbec k večeři") = kouzelný večer.
Zoo Plzeň a DinoPark = zábava pro celou rodinu. Víkend v Berlíně = spousta zážitků. Navštívili jsme zoo, akvárium, muzeum voskových figurín, památky, kavárny a nákupní centra. Zahráli...