KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ...

28.08.2020

Klášterec nad Ohří je podle mého názoru velmi zvláštní město, které se mi na první pohled příliš nezamlouvalo. Na herny, hospody a rozkopané plochy nebyl opravdu moc hezký pohled. V jednu chvíli jsem si myslela, že se otočím, zajdu na nádraží a pojedu vlakem zase jinam, na místo daleko hezčí a příjemnější. 

Nad Kláštercem jsem ale nakonec nezlomila hůl a šla jsem dál. A udělala jsem dobře! Jakmile jsem se dostala do středu města, na historické náměstí, byla jsem zase ve svém živlu! Opravdu miluji historická a malebná místa. Procházka zámeckým parkem pohladila mou duši. A samotný zámek se mi také zalíbil. Je však škoda, že zrovna v den, kdy jsem ve městě byla, nebylo možné zúčastnit se prohlídky.  Také jsem bohužel nestihla výstavu porcelánu přímo v zámku a také návštěvu Expozice "Holky z porcelánu" porcelánky Thun. Tak snad příště! Co jsem ale zaručeně v Klášterci stihla, byla návštěva kavárny "Café Korek". "Flat White" a posezení bylo fajn, tudíž Vám návštěvu kavárny mohu doporučit!  

Do Klášterce se zcela jistě chci ještě někdy vrátit, i když první dojem nebyl rozhodně kladný. Je ale mým záměrem vidět hrady - Šumburk a Egerberk i výše zmíněné "Holky z porcelánu". 

Vy jste věděli, že se v Klášterci nad Ohří ten kouzelný starý český film natáčel?

 Co Vy a Klášterec nad Ohří?