KAFE @ CIGÁRKO

01.12.2018

Všichni zřejmě znáte herečku Marii Doležalovou jako nenápadnou a nevýraznou Sašu ze sitcomu Comeback nebo jako Išku z filmu Pusinky. Marie Doležalová je však ve skutečnosti jiná než její role.

Je to mladá, energická žena, která rozhodně nesedí v koutě. Marie Doležalová vyhrála taneční soutěž StarDance a díky svým jazykovým schopnostem i literární cenu Magnesia Litera v kategorii blog roku. Své články a fotografie z tohoto vítězného blogu vydala rovněž knižně. Marie Doležalová po úspěchu blogu a knihy natočila i stejnojmenný pořad pro internetový portál Stream a namluvila stejnojmennou audioknihu.

Kafe@cigárko je tedy autobiografickým počinem této mladé a sympatické herečky, který seznamuje s lehkostí, nadhledem a s velikou upřímností její příznivce s leskem i zrádností hereckého života. Marie popisuje v knize své nelehké začátky, castingy, zkušenosti s režiséry, zkušenosti s hubnutím, vztahy s ostatními kolegy, nároky na vlastní osobu, iluzi reklamy a v neposlední řadě nepříjemné natáčení milostných scén před zraky několika lidí. Marie Doležalová naprosto upřímně popisuje svět, který je plný špatných i úžasných věcí. Svět plný vášně i lenosti, zklamání i radosti.

Kafe @ cigárko vnímám jako nenáročnou a odpočinkovou literaturu pro nenáročné čtenáře, a zároveň jako literaturu pro zvědavce, kteří prahnou po informacích z hereckého světa a podsvětí.

Kafi@cigárku jsem na Goodreads udělila tři hvězdy z pěti. Tím, že jsem četla před koupí knihy Mariin blog, nebyla v mých očích kniha tak překvapivá a zajímavá, jak jsem původně očekávala. Rovněž si myslím, že jsem udělala chybu, když jsem si jednotlivé kapitolky nečetla s větším časovým rozestupem.

Na jednu stranu si myslím, že příspěvky z knihy by stačily být zveřejněny pouze na blogu, na druhou stanu je fajn vlastnit knihu s krásnými ilustracemi a netradičním vzhledem. Také jsem ráda, že se mi povedlo knihu koupit za 80 Kč a ne za původní cenu.

Jaký máte názor na Kafe @ cigárko Vy ?

Vlastníte tuto knihu ?

Chystáte se jí číst ?

Napište mi !