INSPIRATIVNÍ ŽENY...

10.03.2021

V pondělí se konal "Mezinárodní den žen". Jedná se o den, který bývá spojován zejména s minulostí a s karafiáty.  O tom, ale nechci rozvádět větší debatu. Vlastně, mi ten den jako takový připadá všední. Já osobně slavím totiž ženskost a ženy každý den! Každý den je opravdu vhodný čas na kytky, parfém, čokoládu, rtěnky, ostatní radosti všeho druhu, na poděkování,  debatování u kafíčka, na uznání i na čerpání inspirace. 

V dnešním článku bych Vám chtěla představit ženy, které mi přinesly nebo aktuálně přinášejí do života nejvíc inspirace. Budu ráda, pokud se i Vy nad tímto tématem zamyslíte a prozradíte mi, které ženy (a z jakého důvodu) obdivujete Vy. Ráda bych zjistila, zda se shodneme a také na koho jsem zapomněla. Předem za všechny Vaše názory a myšlenky děkuji! 

INSPIRATIVNÍ ŽENY... 

 • Máma - žena, která mi dala život. Žena, která se se mnou umí hádat i usmířit. Žena, která zvládá domácnost a je šikovná na manuální práce. 
 • Babička Anežka - žena, která mi byla oporou. Žena, která podporovala mé cíle a sny. Babička si již od mého dětství přála, abych měla vysokoškolské vzdělání a něčeho ve svém životě dosáhla. Myslím, že, kdyby žila, byla by pyšná na to, že jsem vše do puntíku splnila. Vysokoškolské vzdělání mám, stále studuji, jsem samostatná, pracuji a postupně si plním své sny. Také musím podotknout, že by mi asi malinko záviděla sbírku šminek. Babička byla totiž velká parádnice a lásku ke šminkám a k ženskosti mi doslova vlila do žil. 
 • - nechci, aby to vypadalo příliš samolibě, avšak dovolím si tvrdit, že za poslední dva roky jsem prošla výraznou proměnou. Abyste mi porozuměli, tím nemyslím jen vizáž. Myslím tím především duchovní stránku a rozvoj vlastností. Víc si věřím, vzdělávám se, přemýšlím o věcech, zajímám se o dění a jsem sama sobě motivací a mentorem. Zjistila jsem, že dokáži víc, než si myslím. A celkově jsem ráda, že jsem jaká jsem a hlavně, že jsem ženou ve světě mužů...
 • Audrey Hepburn- britská herečka a velvyslankyně UNICEF, jedna z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století, nositelka cen Oscar, Tony, Emmy i Grammy je prostě i po své smrti ikonou a vzorem. 
 • Jane Addams - žena, o které jsem psala ve své diplomové práci. Její životní příběh zkrátka v aktuální době mého života pohltil mou hlavu i srdce. Její vliv na sociální sféru je dodnes evidentní a i v současnosti může být příkladem. 
 • Tereza Maxová - žena, kterou jsem měla tu čest potkat již dvakrát, a to díky práci. Tereza Maxová je srdečná a navíc za všech okolností krásná. Jsem ráda, že mohu být součástí projektu "MADE BY" a zapojovat se každoročně do akce "TERIBEAR". 
 • Janina D. Černá - blogerka a autorka stejnojmenné kuchařky "Cukrfree", která stojí za úžasným podcastem. 
 • Monika Absolonová - můj muzikálový vzor. Když jsem poprvé viděla muzikál Kleopatra ze záznamu, chtěla jsem se stát alespoň na jeden den Monikou. V minulém roce jsem byla na derniéře muzikálu Evita a byla jsem šťastná. Vidět  a slyšet Moniku z první řady byl opravdu zážitek! Na Monice je mi sympatické také to, že si nehraje na hvězdu, je milá a pokorná. Také dobře vaří. O tom se ostatně můžete každé úterý přesvědčit na jejím IG v 19:00. 
 • Hayley Williams - zpěvačka skupiny Paramore je mi inspirací již několik let, a to nejen v rámci kosmetiky a účesů. Hayley je prostě úžasná ve všech ohledech a já jsem ráda, že jsem jí viděla a slyšela dvakrát osobně. Je to neuvěřitelné, ale Hayley zpívá "live" lépe než ve studiu.
 • Oprah Winfrey - americká moderátorka a producentka, která se zabývá filantropií a vlastním podcastem s názvem "Super Soul", je profesionálkou a inspirací každým coulem. 
 • Michelle Obama - bývalá první dáma Spojených států amerických je velmi úspěšná a vzdělaná žena. Napsala knihu "Becoming", ve které líčí svůj životní příběh. Michelle v knize otevřeně popisuje své vzpomínky a zkušenosti, které během svého života doposud získala. Michelle v knize sděluje čtenářům, jak našla svůj hlas a motivaci, jak vnímá svou roli manželky politika, matky i veřejně známé osobnosti. 
 • Coco Chanel - byla původem prostá venkovská dívka, která neměla postavení, peníze ani vzdělání. Měla však neobyčejnou povahu, která jí umožnila, aby předběhla svou dobu - čas, kdy společnost bránila ženám projevit svou přirozenost. Kariéra módní návrhářky byla důsledkem především jejího tvořivého ducha i touhy po nezávislosti. Já osobně mám ráda i její citáty. Za mé nejoblíbenější považuji tyto: "ženy, které nenosí parfém, nemají budoucnost" a "můj život se mi nelíbil, tak jsem si vymyslela jiný". 
 • Vivienne Westwood - britská módní návrhářka, která si odmalička přešívala šaty a vyráběla doplňky, prorazila do světa díky své píli. Tvorba Vivienne začala být spjata s punkovým hudebním stylem a kapelou Sex Pistols, pro kterou navrhovala oblečení. Vytvořila však i modely pro britskou premiérku Margaret Thatcherovou. Na Vivienne se mi líbí, že se nebojí ničeho ani v pokročilém věku. Její život je zkrátka Punk! Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji!