FILMOVÉ DĚDICTVÍ FRANK SINATRA

04.12.2018

Franka Sinatru jsem vždy vnímala především jako vynikajícího zpěváka a tanečníka. Jeho úspěšnou filmovou kariéru jsem nezáměrně avšak úspěšně opomíjela.

Díky recenznímu výtisku knihy Filmové dědictví Frank Sinatra jsem získala možnost onu opomíjenou stránku poznat z více úhlů. V knize jsem nalezla spoustu nádherných a stěžejních filmových fotografií, citátů a vzpomínek. V knize jsou tedy kromě fotografií obsaženy promluvy samotného Franka, členů jeho rodiny, přátel, kolegů a kritiků, což jí dodává potřebnou objektivnost.

Záměr celé knihy se mi opravdu zamlouvá. Myslím, že na velikány by se mělo vzpomínat.

Z některých fotografií a vzpomínek se mi přímo tajil dech. O to více je mi líto skutečnosti, že musím být k této knize i kritická.

Na první pohled dokonalá kniha má i své (bohužel) viditelné nedostatky. V knize je podle mého názoru použito nadměrně veliké písmo, což zapříčiňuje, že slova v uvedených citacích se příliš dělí. Veliké písmo rovněž nápadně upozorňuje na překlepy.

Původně jsem chtěla knize udělit plný počet hvězd na Goodreads a knihu Vám všemi deseti doporučit, avšak po důkladném přečtení, prolistování a zvážení celé situace tak nemohu učinit s klidným svědomím. Knize přesto uděluji tři krásné hollywoodské hvězdy (jednu hvězdu dávám za osobnost Franka Sinatry, druhou za záměr knihy a třetí za nádherné fotografie).

Kvůli grafickým a jiným drobným nedokonalostem, které se v knize objevují, si myslím, že by mělo dojít k úpravě ceny. Kniha za 699 Kč by měla být podle mého soudu naprosto bezchybná.

Knihu si přesto můžete detailněji prohlédnout a popřípadě zakoupit na:


Máte rádi Franka Sinatru?

Máte rádi klasické filmy?

Líbí se Vám knihy, které obsahují fotografie a životní příběhy?

Napište mi!