"CO MI AKTUÁLNĚ DĚLÁ RADOST"...

18.09.2020

Během posledních pár dní jsem od lidí ze svého okolí několikrát slyšela, že doslova a do písmene zářím a působím naprosto vyrovnaně. Na to konto jsem vždy dostala otázku, jak je to možné a co se v mém životě událo a aktuálně děje... 

Já jsem s úsměvem na rtech za milou lichotku vždy poděkovala a odpověděla, že jsem zkrátka nastoupila do "vlaku zářijových změn a sebelásky". Vím, zní to asi a opět jako klišé největšího kalibru, ale je to tak. Cítím se dobře ve vlastním těle (konečně!) a hlavně jsem ráda, že jsem za každých okolností sama sebou. Už mi tolik nezáleží na tom, zda jsou mi všichni nakloněni. Už nemám ve svém zájmu plnit očekávání druhých. Plním si pouze to, co chci já a dělám to, co považuji v danou chvíli za správné. 

Naučila jsem se též neposuzovat vlastní "já" zas tak tvrdě a vážně. Už se umím smát vlastním chybám, trapasům, nedokonalostem i nezdarům. Ale, co je nejhlavnější, naučila jsem se mít ráda a vážit si svého času. Umím říkat "ne" a necítit se kvůli tomu provinile, umím se odměnit a pochválit. Dělám, co mi přináší radost, vnímám kouzla přítomného okamžiku a obklopuji se vším, co ve své přítomnosti chci mít. Začala jsem být více pozitivní a počítat s tím, že život není jen černobílý. Vnímám barevnost života a řekla bych, že jsem zase o něco odolnější a možná i "moudřejší". A vše je prostě tak, jak má v danou chvíli být...

A co mi aktuálně pomáhá udržet si dobrou náladu ?

 • "Slova Roberta Fulghuma"

Robert Fulghum je můj oblíbený autor, což už jako čtenáři/čtenářky mého blogu asi víte. Dodnes si vážím toho, že jsem Roberta potkala, měla tu čest s ním krátce pohovořit a měla možnost nechat si  od něj podepsat knihy. Víc než romány tohoto autora miluji jeho povídky a úvahy ze života. Miluji zkrátka jeho laskavá slova, která si s radostí čtu (zejména) před spaním. 

 • Citáty

Mám ráda výstižné citáty, které umí popsat mé aktuální pocity a myšlenky. Mám ráda citáty, které motivují. Poslední dobou mi dělají radost a společnost citáty od autorky blogu "Jsem žena", moudra ze stránky "Síla myšlení" a v neposlední řadě výroky "Paula Coelha", na které narážím ve svém diáři. 

 • "Čajové a kávové dýchánky" 

Miluji kavárny a čajovny! Miluji čajové a kávové dýchánky, které (ne)pravidelně pořádám se svými kamarádkami. U dobrého nápoje, v příjemném prostředí se probírají životní eskapády a radosti prostě snáz! No, nemám pravdu? 

Také si ráda udělám šálek čaje nebo dobrou kávu doma, v naprostém klidu. Díky kávovaru ETA se cítím jako správný "barista" i v pohodlí svého domova. Upřímně doufám, že i v novém bytě vytvořím "hygge" prostředí, kde mi bude čaj či kafe chutnat...

 • "Budování vlastního prostoru"

Letošní září mám spojené s dosud největší změnou za poslední roky. Budu se na konci měsíce stěhovat. Opouštím "pohodlné rodinné zázemí" a buduji si vlastní místo pro nezávislý život. Poslední dny tedy trávím tím, že plánuji a vyhledávám inspiraci/ vychytávky na Pinterestu, čtu blogy o bydlení a objednávám věci. Včera jsem například objednala nábytek z Jysku. Už teď se těším, až vše bude sestavené a rozmístěné dle mých představ...Také mám radost z nákupu drogérie (Dedra), koupila jsem si ekologické prášky na praní, aviváž s vůní vanilky a různé čističe a doplňky...

 • Psaní diplomky

Je to k nevíře, ale psaní diplomky mi prozatím vůbec ale vůbec nevadí, ba naopak! Snažím se k této "studijní povinnosti" přistupovat pozitivně už od počátku, abych si neblokovala slovní zásobu a mysl obecně. Stanovila jsem si navíc téma, které je zajímavé a v ČR jej dosud dle mých informací nikdo nikdy nepsal, což jsem ráda. Dala jsem si prostě "challenge", jež posouvá mé dosavadní ambice a hranice. Doufám, že se mi práci podaří napsat tak, aby u vedoucího i oponenta prošla. Mým cílem je prostě připsat příští rok před své jméno a příjmení ta kouzelná tři písmenka - Mgr. 

 • "Mlsání"

Byly doby, kdy jsem si úplně zakázala konzumaci cukru a sladkostí. Držela jsem několik měsíců tzv. striktní "Low carb" dietu. Sice jsem něco málo zhubla, naučila se spoustu rychlých a zdravých jídel, ale po nějaké době jsem došla k názoru, že se neustále omezuji...

Aktuálně se v ničem výrazně neomezuji, dám si prostě to, na co mám chuť. Jím pravidelně a v adekvátním množství. Večeřím zpravidla před šestou (někdy však musím udělat výjimku a najíst se později -například na dovolené). 

S radostí si někdy dám "za odměnu" i ten "nezdravý" větrník a nebo pár slaných preclíků v čokoládě. Tyto preclíky jsem nedávno objevila v německém REWE a určitě si je koupím i příště, jsou totiž proklatě dobré! 

 • Kosmetické radosti 

Jsem prostě žena, která se naučila milovat...šminky a kosmetiku obecně! 

Neustále mám nutkání sledovat webové stránky obchodů (například: Sephora, Douglas, BootsSuperdrug, Havlíkova apotéka, Sabon, Manufaktura, Purity vision), číst kosmetické blogy, listovat katalogy (Avon, Farmasi...apod), probírat několik hodin kosmetické novinky s kamarádkou Pavlou a v neposlední řadě nakupovat (objednávat). Také si ráda s líčidly hraju, ba co víc, občas se mi podaří nalíčit na nějakou událost i kolegyně z práce. Ráda si také zpříjemňuji čas doma a rozmazluji se (pleťové masky, peelingy, lakování nehtů...atd). 

 • Cvičení a pohyb

O tom, že se snažím více hýbat a cvičit, jsem Vám psala již několikrát. Snad již nejste díky mým článkům alergičtí na slovo "jóga". To bych byla nerada! Každopádně aktuálně mi dělá radost projekt Nadace Terezy Maxové dětem - Teribear. Zapojila jsem se do výzvy, stáhla aplikaci "Strava" a každým kilometrem vydělám korunky na podporu maminek z azylových domů. Moc se mi líbí skutečnost, že pomáhat se dá i pohybem. Jako benefit vnímám dobrý pocit a o číslo menší velikost oblečení...

 • Hudba

Nedám dopustit na hudbu! Hudba je prostě můj lék a nejvěrnější společník. Neustále ujíždím na aplikaci "Spotify". V této aplikaci jsem od začátku září nejvíce poslouchala:

 1. George Ezra - Hold my girl, Shotgun, Budapest, Paradise...
 2. James Bay - Us, Peer pressure, Let it go, Chew on My heart...
 3. John Lennon - Stand by me, Mind games, (Just Like) Starting over, Surprise Surprise...
 4. The Beatles
 5. Otis Redding - My girl, Hard to Handle, Love man, The dock of Bay...
 6. Angus & Julia - Stay with me, Big Jet Plane...
 7. The Kooks
 8. A Day To Remember
 9. Hayley Williams
 10. Hozier
 • Blog

Kniho(mo)holka vznikla v roce 2016 a pokračuje dál! Tento blog miluji a práce na něm mi dělá neskutečnou radost. Za každý článek a Váš komentář jsem nesmírně vděčná, věřte mi! Z každé milé reakce mi srdce plesá nadšením... Děkuji! 

Jak se máte aktuálně Vy? 

Co dělá radost Vám? 

Co aktuálně čtete? 

Napište mi! 

Napsali jste mi krásné reakce na tento příspěvek.

Moc děkuji! 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU...

Přečtěte si, co je nového!
 

Divadlo "Kalich" s Toníkem milujeme. Byli jsme znovu na muzikálu "Voda (a krev) nad vodou a poprvé na muzikálu "Biograf láska". Hana Holišová zazářila ve hře "Bez hvězdy to nepůjde". V Teplicích jsme zašli na "dýňové slavnosti" do "Zahradnictví Dvořák a syn", poté na večeři do "Taj Mahalu". K narozeninám jsem dostala domácí pekárnu, Leonarda a...

Koncert kapely MIG 21 = fajnovej zážitek. Muzikál "Srdcový král" pobaví i dojme. Koupili jsme si "Leonarda", který vaří, seká, šlehá, strouhá... zkrátka usnadní přípravu každého jídla.

Procházeli jsme se s Toníkem v Kadani. Při našich toulkách jsme objevili Katovu uličku. Letní scéna Voděrádky u Říčan (představení "Blbec k večeři") = kouzelný večer.
Zoo Plzeň a DinoPark = zábava pro celou rodinu. Víkend v Berlíně = spousta zážitků. Navštívili jsme zoo, akvárium, muzeum voskových figurín, památky, kavárny a nákupní centra. Zahráli...