CECH OBJEVITELŮ

17.10.2018

Musím uznat , že kniha Kevina Costnera a Johna Bairda se mi zalíbila na první pohled převážně díky vizuální stránce. Bohatá ilustrace v kombinaci s vintage komiksy opravdu působí originálně, vkusně a zajímavě. Tato netypická kombinace koresponduje s celým příběhem. Kniha rovněž působí starodávně a vzácně (schválně zažloutlé stránky, fonty písma a jiné znaky).

Příběh jako takový je opravdu zajímavý a dobrodružný, odehrává se během První světové války. Jelikož nechci sdělovat spoilery a již známé skutečnosti z anotace, vyvaruji se bližší specifikaci děje, snad mi to odpustíte.

Mohu ale prozradit, že autoři se snaží prostřednictvím příběhu se čtenářem navázat jakýsi dialog a vtáhnout ho do celkového dění, udělují mu tedy pomyslné členství v klubu. Já se Vám musím přiznat k tomu, že na takový způsob vyprávění nejsem příliš zvyklá. Každopádně se mi určitá forma navázání komunikace se čtenářem zalíbila.Příběh opravdu oživují výše zmíněné ilustrace a komiksové prvky. Postavy jsou pečlivě vykreslené, čtenář snadno rozezná jednotlivé charakterové vlastnosti jednotlivých postav.

Podle mého názoru je kniha opravdu poctivá ve všech směrech. Kniha je ideálním společníkem na dlouhé podzimní a zimní večery. Kniha má celkem 770 stran, což není zrovna málo. Nedoporučuji knihu příliš přenášet, opravdu se pronese.

Knihu doporučuji všem příznivcům Kevina Costnera a milovníkům dobrudružných příběhů.

Na Goodreads jsem knize dala plný počet hvězd, což už něco znamená.

Myslím, že tato kniha bude i vhodným vánočním dárkem nejen pro mužské čtenáře.

Knihu můžete prolistovat a následně zakoupit na těchto stránkách :

KNIHY DOBROVSKÝ

Oslovila Vás recenze ?

Máte rádi Kevina Costnera ?

Jakou knihu zrovna čtete ?

Napište mi!