AUDIOKNIHY OD ČESKÉ POŠTY

27.12.2018

Jelikož už několik let pravidelně přijímám a odesílám poštovní zásilky, obdržela jsem loni díky České poště a díky Audiotéce za odměnu zcela zdarma tři audioknihy - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota, Biomanželku a Stoletého staříka.

V dnešním článku bych Vám chtěla o výše zmíněných audioknihách sdělit pár subjektivních slov, které Vám napoví, zda jednotlivé tituly doporučuji či nikoliv.

AGATHA CHRISTIE - HERKULOVSKÉ ÚKOLY PRO HERCULA POIROTA

Protože začínám přicházet klasickým detektivkám na chuť, tato audiokniha mi přišla vhod a celá se mi líbila.

Pan Ladislav Frej namluvil celou audioknihu sám a odvedl podle mého názoru opravdu kvalitní práci, byť jsem si zpočátku kladla otázku, zda by nebylo lepší, kdyby audioknihu nahrál pan Meduna, který Poirota dabuje. 

Po prvních kapitolách šly ale všechny mé otázky a pochybnosti stranou. Hlas a projev pana Freje byl velice sympatický. Postavu Hercula znázornil po svém a poněkud civilněji, tudíž nezařadil do svého projevu onen pověstný herculovský francouzský přízvuk, ale to mi nevadilo. Já si myslím, že tím civilnějším projevem nabídl posluchačům dostatečný prostor pro snadnější vstřebávání jednotlivých slov, jednotlivých postav a celkového obsahu každé povídky.

Tato audiokniha je podle mého názoru povedená (i přes drobné chybičky a ošklivý obal) a vhodná nejen na dlouhé zimní večery. Audioknize jsem udělila krásné čtyři hvězdy


MICHAL VIEWEGH - BIOMANŽELKA

Této audioknize jsem naopak na chuť nepřišla. Z mého pohledu se jedná o povrchní a poněkud komerční (ne)dílko, které čtenářům a posluchačům nic nového ani zajímavého nepředá. Asi jsem divná, ale žádný humorný prvek jsem v žádné kapitole nenašla. Sebelítostí a šovinismem se naopak nešetřilo.

Myslím si, že autor měl k dispozici velice zajímavý námět, který dokonale zazdil. Alternativní způsob života je in, to nepopírám, všechno, co je bio frčí, nicméně nastěhovat si na sedm let cizí ženskou (DULU) do bytu může jenom šílenec...

Na Goodreads jsem dala audioknize dvě hvězdy - jednu za příjemný hlas interpreta (Jindřicha z Princezny ze mlejna), druhou za celkem povedenou obálku.


JONAS JONASSON - STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL

Interpretův hlas se mi proklatě líbí ! V podání Martina Stránského bych snad mohla poslouchat všechno donekonečna.

Na základě kladných ohlasů a recenzí jsem si myslela, že příběh bude lepší. Zřejmě je mou chybou, že jsem od obsahu čekala víc. Každopádně se nebojte, nejedná se o žádný brak. Staříkovi jsem nakonec udělila tři hvězdy z pěti.


Co Vy a audioknihy?

Četli jste/ Slyšeli jste zmíněné tituly?

Napište mi!