O KNIHÁCH A O ŽIVOTĚ.


A CUP OF STYLE

06.12.2018

Holky z A Cup Of Style patří k mým oblíbeným českým youtuberkám. Ráda sleduji jejich každodenní příspěvky, především vlogy z cest.

Franka Sinatru jsem vždy vnímala především jako vynikajícího zpěváka a tanečníka. Jeho úspěšnou filmovou kariéru jsem nezáměrně avšak úspěšně opomíjela.

Tak jsem se zas dostala ke čtení tzv. dospělácké literatury a poprvé ke knize Milana Kundery, českého spisovatele žijícího ve Francii. Přečetla jsem si jeho Nesnesitelnou lehkost bytí a mám velmi smíšené pocity.

Na prahu loňského roku jsem si na Martinus.cz pořídila Oči modrého psa, tedy sbírku povídek, kterou napsal ve svých začátcích Gabriel García Márquez- nejvýznamnější latinskoamerický spisovatel všech dob a nositel Nobelovy ceny za literaturu.

Všichni zřejmě znáte herečku Marii Doležalovou jako nenápadnou a nevýraznou Sašu ze sitcomu Comeback nebo jako Išku z filmu Pusinky. Marie Doležalová je však ve skutečnosti jiná než její role.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU.

Přečtěte si, co je nového!
 

V únoru jsem si udělala několikrát radost a nakoupila mnoho knih. Po dlouhé době jsem navštívila Levné knihy a Knihy Dobrovský. Udělala jsem také objednávku na Martinus.cz a na stránkách Knižního klubu.

V lednu jsem přečetla sedm knih. Jistě si říkáte, že je to na knižní blogerku slabý výkon (a možná máte pravdu), nicméně já se nepovažuji a nikdy jsem se nepovažovala za rychločtenářku. Ráda se zkrátka toulám mezi slovy jednotlivých knih, vychutnávám si krásu jazyka a obsahu.

Jelikož se zajímám o literární svět již několik let, vím, jak moc je opěvovaný Haruki Murakami. Přiznám se Vám bez mučení, že jsem se knihám tohoto autora celkem dlouho a úspěšně vyhýbala, a to zřejmě proto, že jsem se bála zklamání.